Robert Kubica na liście F1. Bardzo wysokie miejsce

Powrót Roberta Kubicy jest jedną z rzeczy, którą każdy fan Formuły 1 powinien się ekscytować - twierdzi Greg Stuart, dziennikarze poralu formula1.com.

"Powrót utraconego mistrza"

"Historia, która cieszy fanów sportów motorowych na całym świecie. Długa przerwa od sportu nie miała nic wspólnego z brakiem jego talentu, bo jak powiedział ostatnio Lewis Hamilton, "Kubica to jeden z najbardziej utalentowanych kierowców, z którymi miał przyjemność się ścigać". Miejmy nadzieję, że obecność Kubicy, a także mistrza Formuły 2 George'a Russella, pomoże zespołowi Williamsa osiągnąć dobry wynik w klasyfikacji konstruktorów" - czytamy na łamach portalu formula1.com.

Powrót polskiego kierowcy do F1 to, zdaniem Grega Stuarta, jedna z najważniejszych rzeczy nadchodzącego sezonu. Umieścił ją on bowiem w swoim artykule z 10 rzeczami, którymi fani powinni ekscytować się najbardziej. Nad Kubicą (jego powrót zajął 4. miejsce w rankingu Stuarta) znalazły się: współpraca Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca w Ferrari (drugi przeszedł do wspomnianego zespołu po roku spędzonym w Sauberze), walka Red Bulla z Toro Rosso, a także wzmożona walka pomiędzy zespołami, i ich tytaniczna praca.

Robert Kubica został oceniony przed nowym sezonem. Williams nie ułatwi mu sprawy

Powrót Kubicy będzie jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu, ale zdaniem portalu beyondtheflag.com, nie znajdzie się on w czołówce stawki. To w dużej mierze wina bolidu Williamsa, który został oceniony jako jeden z najsłabszych w stawce. Wspomniany portal opublikował ranking wszystkich zespołów i kierowców. Polak został uznany dopiero dziewiętnastym (z dwudziestu) kierowcą w stawce. - Powrót Kubicy do Formuły 1 to niesamowita historia. Wielu myślało, że Polak po katastrofalnym wypadku z 2011 roku nie wróci do sportu - czytamy na beyondtheflag.com, które jest częścią popularnej sieci stron FanSided i zajmuje się F1.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: