Mick Schumacher bliski dołączenia do Akademii Kierowców Ferrari

Włoska edycja Motorsport.com informuje, że Mick Schumacher jest bliski dołączenia do Akademii Kierowców Ferrari. Stajnia z Maranello miała wygrać z Mercedesem rywalizację o usługi młodego Niemca.

Syn Michaela Schumachera jest tegorocznym zwycięzcą Mistrzostw Europy Formuły 3. To dlatego 19-latek stał się pożądanym kierowcą głównie przez Ferrari oraz Mercedesa. Te zespoły prowadzą programy rozwojowe młodych zawodników.

Według Motorsport.com, Schumacher przystał na propozycję stajni z Maranello, choć nie podpisał jeszcze żadnej umowy. Mimo to kwestia dołączenia Niemca do Ferrari ma być już przesądzona. Kierowca sezon 2019 spędzi w Formule 2 jako reprezentant Prema Powerteam, z którą w przeszłości byli związani inni juniorzy włoskiego producenta – Antonio Giovinazzi oraz Charles Leclerc.

Szef Ferrari – Maurizio Arrivabene, zapytany o Micka Schumachera po letniej przerwie, odpowiedział: „Jego nazwisko jest częścią historii Ferrari i to oczywiste, że drzwi w Maranello będą dla niego zawsze otwarte. Mimo to niech rozwija się bez presji”.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl