Ferrari og這si這, kiedy zaprezentuje nowy bolid

Nowy bolid Ferrari zostanie zaprezentowany 15 lutego. Przysz這roczna konstrukcja Scuderii ujrzy 鈍iat這 dzienne trzy dni przed startem test闚.
Zobacz wideo

Szef Scuderii – Maurizio Arrivabene, podzielił się tą informacją przy okazji gali wręczenia nagród magazynu Autosprint, która odbyła się w czwartek wieczorem w Mediolanie.

Nowy bolid, rozwijany pod kryptonimem 670, zostanie przedstawiony światu na trzy dni przed startem pierwszej tury zimowych testów na Circuit de Catalunya w Barcelonie.

Przy okazji imprezy Conti Editore Arrivabene powiedział: - Grupa, którą kieruje nasz dyrektor techniczny – Mattia Binotto od kilku miesięcy pracuje nad naszym nowym bolidem. Silniki są już uruchamiane na stanowiskach testowych, trwa także produkcja niektórych części. Elementy mające wpływ na osiągi zostaną przygotowane na ostatnią chwilę, nawet jeśli zwiększa to presję ze względu na upływający czas. 15 lutego zaprezentujemy naszą nową konstrukcję i wszystko musi być gotowe na ten dzień.

- Oczywiście jest zbyt wcześnie, aby mówić o ogólnym obrazie bolidu. Pracujemy w oparciu o symulacje, ale prawdziwym testem będzie dla nas tor. To tam będziemy mogli porównać dane zebrane w okresie zimowych przygotowań i zestawić nasze osiągi z możliwościami rywali. Nasi technicy pracują w pocie czoła, aby zakończyć produkcję bolidu do 15 lutego. Mamy pewne informacje od osób, które pracują w symulatorze, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o osiągach - zaznaczył.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl