Zwolniony z Williamsa Sirotkin na testach w DTM

Siergiej Sirotkin, którego w Williamsie zastąpił Robert Kubica, został zaproszony przez Audi na testy samochodu DTM. Z kolei Brendon Hartley wrócił do Porsche i wkrótce ma być potwierdzony jako kierowca w Formule E.

Rosjanin po zaledwie roku startów w Formule 1 utracił posadę w Williamsie na rzecz Roberta Kubicy. Jak potwierdził jego osobisty sponsor – SMP Racing, 23-latek otrzymał zaproszenie od Audi na hiszpański tor Jerez, gdzie w środę będzie miał okazję poprowadzić model RS5 wykorzystywany w serii DTM.

„Ten test jest po to, by określić jego opcje na starty w najbliższym sezonie” – brzmi oświadczenie SMP Racing dla agencji prasowej Tass.

Brendon Hartley wrócił do Porsche

Inny już były kierowca Formuły 1 – Brendon Hartley, otrzymał szansę powrotu do Porsche. Tegoroczny kierowca Toro Rosso reprezentował barwy niemieckiego producenta przez cztery sezony w WEC, zostając w tym czasie dwukrotnym mistrzem świata oraz wygrywając Le Mans w 2017 roku.

Jak poinformował szef Porsche Motorsport – Fritz Enzinger, wkrótce powinniśmy poznać skład koncernu w Formule E na sezon 2019/20 i wszystko wskazuje na to, że znajdzie się w nim Brendon Hartley.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: