Valtteri Bottas wystartuje w Arctic Lapland Rally

Valtteri Bottas weźmie udział w Arctic Lapland Rally za kierownicą przygotowanego przez M-Sport Forda Fiesty w specyfikacji WRC.

Impreza odbędzie się w dniach 24-26 stycznia. Kierowca Mercedesa w F1 otrzyma do dyspozycji samochód zbliżony do tego, w jakim Sebastien Ogier wywalczył dwa ostatnie mistrzostwa świata. Pilotem Fina będzie Timo Rautiainen, który w roku 2000 i 2002 sięgał po tytuł z Marcusem Gronholmem.

„Wejście w świat rajdów jest wyjątkową możliwością” – powiedział Bottas. „Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły. To dla mnie zupełnie nowe terytorium, bo nie mam żadnego doświadczenia w aucie WRC. Będąc kierowcą wyścigowym zawsze starasz się jednak jechać możliwie jak najszybciej, niezależnie od samochodu, który akurat prowadzisz”.

Bottas dołączy do innych fińskich kierowców, którzy w przeszłości wzięli udział w rajdzie arktycznym. Do grona tego zaliczają się mistrzowie świata: Keke Rosberg, Mika Hakkinen i Kimi Raikkonen, a także były kierowca takich zespołów jak Renault czy McLaren – Heikki Kovalainen.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: