Claire Williams: Zespół potrzebuje ducha walki Roberta Kubicy

Claire Williams przyznała, że jej zespół będzie potrzebował "ducha walki" Roberta Kubicy po fatalnym sezonie 2018. Zastępczyni szefa jest pod wrażeniem postawy Polaka.

Stajnia z Grove ma za sobą najgorsze mistrzostwa w historii, finiszując na ostatniej dziesiątej pozycji z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów. Williams chcąc całkowicie zmienić swoje położenie zdecydował się na nowy skład kierowców, który w sezonie 2019 utworzą czempion Formuły 2 – George Russell, a także powracający do startów w F1 po ośmioletniej przerwie Robert Kubica.

„Robert w tym roku wykonał świetną pracę dla zespołu” – powiedziała Claire Williams. „Jako kierowca rezerwowy naprawdę mocno naciskał, a także świetnie spisał się na torze. Mimo to kolejny sezon będzie nowym startem dla Williamsa, a ja w tym roku spędziłam wiele czasu z Robertem. Naprawdę cieszę się tą współpracą i jego duchem walki. W tym momencie potrzebujemy tego w zespole. Każdy musi naciskać i moim zdaniem Robert będzie świetnym dodatkiem dla nas w 2019 roku oraz później”.

Brytyjka dodała, że mimo funkcji rezerwowego kierowcy nieustępliwość 34-latka zrobiła na niej duże wrażenie. „Największe wrażenie zrobiło nam mnie to, że mimo, iż Robert nie otrzymał roli kierowcy wyścigowego, to wciąż zdecydował się dołączyć do nas jako trzeci zawodnik. To wiele mówi o jego osobowości. Faktem jest, że czas spędzony z nami w tym roku pozwolił mu zajrzeć za kulisy i zdobyć bezcenne doświadczenie, by teraz awansować do roli kierowcy wyścigowego. Zna każdego w zespole i dobrze się dogaduje, a także spędził wiele czasu w fabryce próbując pomóc nam w rozwoju osiągów”.

Williams uważa też, że Kubica najlepiej wpisywał się w kryteria zespołu odnośnie wyboru kierowcy na sezon 2019. „Jest absolutnie gotowy. Wykonaliśmy proces oceny i on znalazł się najwyżej. Cały czas chcieliśmy się upewnić, że sięgniemy po jak największy talent, przy okazji biorąc wiele czynników pod uwagę”.

Więcej o Formule 1 na f1wm.pl

Więcej o: