Robert Kubica błędem Williamsa? Ekspert nie zmienia zdania

Robert Kubica to błąd Williamsa. Zespół powinien poczekać i ocenić inne możliwości - pisze Joe Saward, felietonista portalu motorsportweek.com. Brytyjczyk podobnie mówił jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem podpisania kontraktu Polaka z zespołem z Grove.

Przypomnijmy, że Saward o zatrudnieniu Kubicy przez Williamsa negatywnie wypowiadał się już przed oficjalnym ogłoszeniem powrotu Polaka do F1.- Nie rozumiem, dlaczego Williams tak się spieszy i chce podpisać kontrakt z kierowcą, który nie jeździł w wyścigach od 2011 roku, gdy nieomal zginął w wypadku. Jeśli Robert Kubica będzie ścigał się w 2019 roku, z miejsca zostanie drugim najstarszym kierowcą w starcie. Tak, pieniądze są ważne, a Robert Kubica może mieć umiejętności, by ścigać się dla Williamsa, ale czy na pewno jest lepszym wyborem niż Esteban Ocon, jeden z największych talentów w F1? - twierdził wówczas.

Po tym, jak Kubica został zaprezentowany jako podstawowy kierowca Williamsa na sezon 2019, a także wziął udział w testach Pirelli, Saward podtrzymał swoje zdanie, twierdząc, że zatrudnienie polskiego kierowcy jest błędem brytyjskiego zespołu. - Ogłoszenie decyzji, jej czas nie miał sensu. Lepiej było poczekać i ocenić możliwości. Tym bardziej, że zimą takie by się pojawiły. Ocon i jego partnerzy szukali budżetu, poczekanie na taką opcję miało sens - napisał felietonista.

I dodał, kolejny raz podkreślając wyższość Ocona: Nawet, jeśli Kubica będzie cały czas jeździł na wysokim poziomie, to trudno uwierzyć, by był tak dobry, jak ktoś z młodego pokolenia. Szczególnie, jeśli porówna się go do Ocona.

Więcej o: