Robert Kubica walczył o życie. Lekarz i ojciec polskiego kierowcy mówią o cudzie

- Jeśli cuda się zdarzają, to tak, jest to cud - wyznał Artur Kubica, ojciec Roberta, w programie "Czarno na białym" w TVN24. Lekarz, który operował Polaka po wypadku w rajdzie Ronde di Andora przyznał, że Kubica mógł zginąć. - Musieliśmy walczyć, by utrzymać go przy życiu. To, że uratowaliśmy rękę było dodatkową nagrodą - zdradził Mario Igor Rossello.

Robert Kubica wrócił do F1 do ośmiu latach przerwy spowodowanych dramatycznym wypadkiem w Ronde di Andora. - Nikt nie wie dokładnie, ile miałem operacji. Na pewno więcej niż jest wyścigów w sezonie Formuły 1, czyli ponad 20. Były wśród nich takie, które były nieudane i sprawiały, że cofałem się o sześć miesięcy - wspominał Kubica.

Kubica: Po kilku minutach dostałem telefon

Program "Czarno na białym" w TVN24 wrócił do dramatycznych wydarzeń z 2011 roku. - Oglądałem wtedy live-timing. Robert wyjechał na odcinek i się zatrzymał. Nie wiedziałem z jakiego powodu. Dopiero po kilku minutach dostałem telefon, że zdarzył się wypadek - relacjonował w programie Artur Kubica, ojciec Roberta.

Jakub Gerber, który był pilotem Roberta w rajdzie Ronde di Andora przyznał, że bał się o życie przyjaciela. - Długo przed oczami miałem to pierwsze spojrzenie w stronę Roberta. Ciężko mi było na to patrzeć. Bałem się, że stracę przyjaciela. Byłem spanikowany, że doszło do takich obrażeń - wyznał Gerber.

Robert Kubica. WypadekRobert Kubica. Wypadek TVN24/Screen

Robert Kubica mógł zginąć

- Musieliśmy walczyć, by utrzymać go przy życiu. To, że uratowaliśmy rękę było dodatkową nagrodą - zdradził Mario Igor Rossello, lekarz, który operował Roberta Kubicę po wypadku w 2011 roku.

- Miał pod górkę. Złamał nogę w tym wypadku. Po pół roku się zrosła, a później znów złamała. Takie historie mogą zdemolować psychikę. Dziś cieszę się, że jest gdzie jest. Jestem dumny, że jestem jego ojcem - przyznał Artur Kubica.

Przejmujący materiał programu "Czarno na białym" o Robercie Kubicy możecie obejrzeć TUTAJ

Robert Kubica. Tak wygląda kierownica Polaka w samochodzie F1

Tobi Gruener, dziennikarz "Auto Motor und Sport", opublikował zdjęcie kierownicy, z której podczas nowego sezonu F1 będzie korzystał Robert Kubica. Niemiecki dziennikarz porównał ją do tej, z której w poprzednim sezonie korzystał Lance Stroll.

Robert Kubica może zostać bohaterem dokumentu Netfliksa

Robert Kubica może zostać bohaterem dokumentu Netfliksa o F1. Historia Polaka ma być jednym z głównych motywów materiału o sezonie 2018. Ekipa Netfliksa rozpoczęła zdjęcia z udziałem Polaka już na torze w Abu Zabi - poinformował Maciej Jermakow, dziennikarz Eleven Sports.

Robert Kubica i Williams ze wsparciem Orlenu

"Z dumą informujemy, że PKN ORLEN został oficjalnym partnerem zespołu Williams Racing na sezon 2019". Tak polski koncern ogłosił współpracę na Twitterze. Specjalny film z tej okazji nagrał Robert Kubica. Williams podpisanie kontraktu z Robertem Kubicą ogłosił w czwartek (22.11.2018) na oficjalnej konferencji prasowej. Polak będzie podstawowym kierowcą brytyjskiego w sezonie 2019. Jego partnerem będzie George Russell. Kubica wraca do F1 po ośmiu latach przerwy. Tydzień później oficjalny komunikat ws. współpracy z brytyjskim zespołem wydał PKN Orlen. Logotyp polskiego koncernu pojawi się m.in na bolidzie i kaskach oraz kombinezonach kierowców i mechaników.

Więcej o: