F1. Robert Kubica stracił dużego sponsora

Grupa Lotos zakończyła współpracę z Robertem Kubicą. Umowa marketingowa obowiązywała od wiosny ubiegłego roku, ale jak informują Wirtualnemedia.pl, nie będzie ona przedłużana.

Robert Kubica podpisał kontrakt z Williamsem i w sezonie 2019 będzie kierowcą Formuły 1. Sponsorem drużyny już wkrótce powinien zostać koncern PKN Orlen, czyli konkurencyjna dla Lotosu spółka.

Lotos nie przedłuży umowy z Kubicą

Jak dodają Wirtualnemedia.pl, umowa miała obowiązywać na cały sezon Formuły 1, ale nie została przedłużona głównie ze względu na to, że Kubica będzie teraz kojarzony z marką Orlen. Robert Kubica reklamował Lotos od marca tego roku, a logo firmy było widoczne m.in na jego kombinezonie startowym. Dodatkowo wizerunek kierowcy pojawiał się w materiałach promujących oleje silnikowe i napoje energetyczne.

Na razie nie wiadomo, czy jakaś inna firma zajmie miejsce Lotosu. Raczej nie będzie to Orlen, który ma się reklamować tylko na bolidach Williamsa, a także na garażach i w alei serwisowej. 

Robert Kubica jeździ we wtorek i środę

Sezon F1 jeszcze się nie skończył. We wtorek i w środę ostatni akcent - testy opon Pirelli na kolejny rok. To bardzo ważny sprawdzian, bo po nim kierowcy muszą wybrać mieszanki ogumienia na cztery pierwsze wyścigi w kolejnym sezonie. A do tego, w większości ekip podczas testów w Abu Zabi zobaczymy nowe twarze. W Williamsie do roboty weźmie się Robert Kubica, który we wtorkowe popołudnie i w środowy poranek usiądzie za kierownicą auta brytyjskiej stajni. W pozostałych sesjach pojedzie jego nowy kolega z zespołu George Russell.

Robert Kubica jako przedostatni, Albon jako ostatni. Wszystko w F1 jest już jasne. Lista kierowców

Robert Kubica zajął miejsce w F1 na sezon 2019 jako przedostatni, a ostatni jest Alexander Albon. 22-latek zostanie zespołowym partnerem Daniiła Kwiata w Scuderii Toro Rosso.