Lance Stroll z Force India w testach opon w Abu Zabi

Zespół Racing Point Force India potwierdził, że Lance Stroll weźmie z nim udział w testach opon Pirelli w Abu Zabi. Zatrudnienie Kanadyjczyka w roli kierowcy wyścigowego nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Ojciec Kanadyjczyka w sierpniu tego roku został właścicielem stajni z Silverstone. Nie jest tajemnicą, że 20-latek będzie w przyszłym roku zespołowym partnerem Sergio Pereza, lecz mimo potwierdzenia odejścia z Williamsa, brytyjska ekipa wciąż nie wystosowała oświadczenia w sprawie zatrudnienia kierowcy.

Jasne już jednak jest, że Stroll rozpocznie współpracę z Force India we wtorek podczas testów przyszłorocznych opon Pirelli na Yas Marina. Zespół wyznaczył na poranną część zajęć Sergio Pereza, natomiast po południu w kokpicie znajdzie się Stroll. Kanadyjczyk wyjedzie na tor także w środę, otrzymując do dyspozycji VJM11 na cały dzień.

Robert Kubica jeździ we wtorek i środę

W większości ekip podczas testów w Abu Zabi zobaczymy nowe twarze. W Williamsie do roboty weźmie się Robert Kubica, który we wtorkowe popołudnie i w środowy poranek usiądzie za kierownicą auta brytyjskiej stajni. W pozostałych sesjach pojedzie jego nowy kolega z zespołu George Russell.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: