Williams tłumaczy, dlaczego wybrał Roberta Kubicę

Robert Kubica po ośmiu latach przerwy wraca do F1. - Wszyscy w Williamsie byliśmy pod wrażeniem tego, czego dokonał. Imponuje nam jego siła - przyznała Claire Williams, pełniąca funkcję zastępcy szefa brytyjskiego zespołu, z którym Polak podpisał kontrakt.

Kubica w czwartek został zaprezentowany, jako podstawowy kierowca Williamsa na sezon 2019. Polski kierowca do ścigania w Formule 1 wróci po ośmiu latach przerwy, spowodowanej wypadkiem w rajdzie samochodowym. 

- Wiem jak to jest być topowym kierowcą F1 i nie boję się tego. Wymaga to wiele pracy i poświęcenia. Jestem na to gotowy. Nie boję się tego powrotu po długiej przerwie - przyznał na konferencji polski kierowca, cytowany przez Cezarego Gutowskiego.

Williams wyjaśnia, dlaczego wybrał Roberta Kubicę

Na czwartkowej konferencji prasowej obecna była także Claire Williams, pełniąca funkcję zastępcy szefa brytyjskiego zespołu. 42-latka wyjaśniła, dlaczego stajnia z Grove zdecydowała się na zatrudnienie Polaka. - Wszyscy w Williamsie byliśmy pod wrażeniem tego, czego dokonał. Imponuje nam jego siła, charakter i wytrwałość w walce o powrót do Formuły 1 - przyznała Williams, cytowana przez oficjalną stronę internetową zespołu.

I dodała: Podczas ostatniego sezonu, jego przywiązanie do zespołu i ciężka praca, którą wykonywał za kulisami, były nieocenione. Kubica stał się uznanym i szanowanym członkiem zespołu. Konsekwencja, z jaką Robert pełnił nową rolę, będzie dla nas ważną rzeczą, bo cały czas staramy się walczyć i iść do przodu.

- Jestem podekscytowana tym, że mamy w zespole mieszankę doświadczenia i młodości [partnerem 33-letniego Kubicy będzie 20-letni George Russell - red.]. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co obydwaj kierowcy mogą osiągnąć na drodze. Jednocześnie chciałam podziękować Lance'owi [Strollowi] i Siergiejowi [Sirotkinowi] za pracę w trudnym sezonie. Życzymy im wszystkiego dobrego w karierze - zakończyła Williams.