F1. Robert Kubica wraca do Formuły 1! Orlen podjął decyzję

Robert Kubica wraca do Formuły 1! Polski kierowca od przyszłego sezonu będzie kierowcą Williamsa. Jego sponsorem zostanie koncern Orlen, który wyłoży 10 mln euro - informują dziennikarze RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje. Na te oficjalne wciąż trzeba czekać, bo Williams wstrzymuje się z ogłoszeniem decyzji.

Według informacji RMF FM Kubica od przyszłego sezonu wróci do Formuły 1. Polski kierowca będzie reprezentował barwy zespołu Williams. Powrót 33-latka będzie możliwy dzięki pieniądzom Orlenu. Koncern wyłoży bowiem aż 10 mln euro. W zamian za to jego logotypy będą widoczne na bolidzie i strojach Kubicy i członków jego zespołu.

Włoskie media pewne

Pewne powrotu Kubicy do F1 są także włoskie media. W środę rano napisała o tym bowiem "La Gazetta dello Sport", która informację o polskim kierowcy umieściła na okładce.

Umowa Kubicy z Williamsem będzie obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Pierwszy wyścig, w którym weźmie on udział, odbędzie się w marcu na torze w Melbourne. Poza tym w 2019 roku odbędzie się jeszcze 20 wyścigów Grand Prix.

Robert Kubica w F1. Kiedy prezentacja?

Kubica w barwach swojego zespołu najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w czwartek. Na początku tygodnia informowało o tym m.in. brazylijskie "Globo".

"Williams zaprezentuje Kubicę w Abu Zabi, podczas weekendu Grand Prix. To nie będzie przypadkowe, bo w 2010 roku właśnie tam Polak wystąpił w swoim ostatnim wyścigu w Formule 1. Kilka miesięcy później, w lutym, miał poważny wypadek w rajdzie, w którym niemal stracił rękę. Przeszedł długą rekonwalescencję i jest bliski powrotu - czytamy w artykule brazylijskiego portalu.

Robert Kubica miał dwie oferty

Przypomnijmy, że zdaniem mediów Kubica dostał dwie oferty od zespołów F1: Williamsa oraz Ferrari. Williams proponował Polakowi fotel kierowcy wyścigowego, natomiast w Ferrari miałby być jedynie kierowcą symulatora.

W 2017 roku Kubica miał zostać drugim kierowcą, ale ostatecznie Williams postawił na Sirotkina, bo za Rosjaninem stali bogatsi sponsorzy. W nowym sezonie Polak byłby partnerem debiutanta George'a Russella. Williams skupił się na zatrudnieniu Kubicy po tym, jak nie udało się zakontraktować Estebana Ocona, a porozumienie na sponsoring z firmą Rich Energy też nie doszło do skutku