F1. "Globo" zgodne z innymi źródłami: Robert Kubica zostanie kierowcą Williamsa

W czwartek Robert Kubica ma zostać przedstawiony, jako kierowca Williamsa. Informację potwierdza coraz więcej źródeł, m.in. portal globoesporte.globo.com.

"Williams zaprezentuje Kubicę w Abu Zabi, podczas weekendu Grand Prix. To nie będzie przypadkowe, bo w 2010 roku właśnie tam Polak wystąpił w swoim ostatnim wyścigu w Formule 1. Kilka miesięcy później, w lutym, miał poważny wypadek w rajdzie, w którym niemal stracił rękę. Przeszedł długą rekonwalescencję i jest bliski powrotu - czytamy w artykule brazylijskiego portalu.

Globo: Robert Kubica zostanie kierowcą WilliamsaGlobo: Robert Kubica zostanie kierowcą Williamsa globoesporte.globo.com

Robert Kubica dostał dwie oferty

Przypomnijmy, że zdaniem mediów Kubica dostał dwie oferty od zespołów F1: Williamsa oraz Ferrari. Williams proponował Polakowi fotel kierowcy wyścigowego, natomiast w Ferrari miałby być jedynie kierowcą symulatora. Ralf Bach oraz Bianca Garloff z "Auto Bilda" twierdzą, że Robert Kubica odrzucił ofertę Ferrari i jest bliski podpisania kontraktu z Williamsem. Polak wróciłby do ścigania w F1 po ponad ośmioletniej przerwie. 

W 2017 roku Kubica miał zostać drugim kierowcą, ale ostatecznie Williams postawił na Sirotkina, bo za Rosjaninem stali bogatsi sponsorzy. W nowym sezonie Polak byłby partnerem debiutanta George'a Russella. Williams skupia się na zatrudnieniu Kubicy po tym, jak nie udało się zakontraktować Estebana Ocona, a porozumienie na sponsoring z firmą Rich Energy też nie doszło do skutku (firma wybrała zespół Haas). Doniesienia na temat polskiego kierowcy potwierdził kilka dni temu jego ojciec, Artur Kubica.

Więcej o: