F1. Robert Kubica blisko Williamsa. Artur Kubica potwierdza

- Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica wróci do ścigania - powiedział Artur Kubica o możliwym angażu swojego syna w F1, a konkretnie w zespole Williams.

Robert Kubica dostał dwie oferty od zespołów F1: od Williamsa oraz Ferrari. Williams proponuje Polakowi fotel kierowcy wyścigowego, natomiast w Ferrari miałby być jedynie kierowcą symulatora. Ofertę od słynnej włoskiej stajni Kubica miał odrzucić.

Robert Kubica blisko powrotu

- Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica wróci do ścigania, ale dopóki nie będzie oficjalnego komunikatu zespołu, wszystko jest otwarte. W zeszłym roku też byliśmy blisko, ale w ostatnim momencie ktoś zaoferował duże pieniądze i syn wypadł z gry. Prawdopodobnie Robert nie przyjął oferty Ferrari dotyczącej pracy w symulatorze, więc ma chyba lepszą propozycję. A jedynym lepszym wyjściem jest dla niego ściganie się w F1. Jesteśmy blisko, ale szampana jeszcze nie mrozimy - powiedział Artur Kubica w rozmowie z "PS".

Ojciec polskiego kierowcy zaatakował również Williamsa za to, że Robert Kubica nie dostał angażu w brytyjskim zespole już rok temu. Mówiąc o wielkich pieniądzach, miał na myśli Siergieja Sirotkina. - Wiadomo, dlaczego wybrano Sirotkina. Wydaje mi się, że Williams nie załatwił sprawy w szczególnie elegancki sposób. Prawdopodobnie szefowie ekipy "zagrali" Robertem swoją grę z mocodawcami Sirotkina. Nie byłem zaskoczony, że wzięli kierowcę, który przyniósł dużo więcej pieniędzy, niż mógł zaoferować Robert - powiedział Artur Kubica i dodał, że gdyby decydowały umiejętności, to "Robert wróciłby rok temu".

Co ciekawe, Robert Kubica swoją decyzję już podjął. - Ale nie będę jej mówił, żeby nie wywierać dziwnych konsekwencji. Myślę, że teraz powinniśmy bardzo szybko dowiedzieć się, co dalej będzie się działo ze mną. Na dzień dzisiejszy nie wszystko zależy ode mnie, ale mogę powiedzieć też, że nie wszystko zależy od Williamsa - stwierdził Kubica.

Kubica z Williamsem na treningu

Niezależnie od rozwoju sytuacji, Robert Kubica jeszcze w tym sezonie poprowadzi samochód Williamsa. Polak wystąpi w pierwszym piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi, czyli 23 listopada. Początek jazd z udziałem Kubicy od godz. 10.

Więcej o: