F1. Robert Kubica: Swoją decyzję już podjąłem

- Ja swoją decyzję podjąłem - powiedział Robert Kubica podczas Sympozjum Lotosu w Gniewinie. Polak odniósł się do spekulacji związanych ze swoją przyszłością.

Robert Kubica ma dwie oferty: od Williamsa oraz Ferrari. Williams proponuje Polakowi fotel kierowcy wyścigowego, natomiast w Ferrari miałby być kierowcą symulatora. Ofertę od włoskiej stajni Kubica miał odrzucić.

- Czy pojadę w przyszłym roku w Williamsie? Mam nadzieję. Są tylko dwa zespoły, które nie podały oficjalnie składów na przyszły sezon - Toro Rosso i Williams. Ale w Toro Rosso na pewno nie będę jeździł. Jeszcze nie do końca nie wiadomo co z jazdą w Williamsie. Ten okres jest bardzo napięty, dzieje się wiele rzeczy. To nie jest tak, że ja czy inni ludzie się bawią i nie chcą ogłosić tego co postanowione, czekając nie wiadomo na co - powiedział Robert Kubica cytowany przez portal "Powrót Roberta".

Robert Kubica: Nie wszystko zależy ode mnie

- Każdy musi podjąć swoje decyzje. Ja mówiłem otwarcie, że zbliżam się do moich decyzji, że mam deadline. Już ją podjąłem, ale nie będę jej mówił, żeby nie wywierać dziwnych konsekwencji. Myślę, że teraz powinniśmy bardzo szybko dowiedzieć się, co dalej będzie się działo ze mną. Na dzień dzisiejszy nie wszystko zależy ode mnie, ale mogę powiedzieć też, że nie wszystko zależy od Williamsa - powiedział tajemniczo Kubica.

Williams ogłosi nazwisko drugiego kierowcy przed końcem sezonu. Zespół prawdopodobnie czeka jeszcze na to, by Lance Stroll poinformował oficjalnie o przejściu do Force India. Kanadyjczyk z kolei ogłosi swoje przenosiny, gdy Esteban Ocon wyjawi swoje plany na przyszłość. Francuz, który traci fotel w Force India, najprawdopodobniej będzie testerem Mercedesa.

Czy Kubica zostanie kierowcą Williamsa? Taka propozycja budzi mieszane odczucia w F1. - Nie rozumiem, dlaczego Williams tak się spieszy i chce podpisać kontrakt z kierowcą, który nie jeździł w wyścigach od 2011 roku, gdy nieomal zginął w wypadku. Jeśli Robert Kubica będzie ścigał się w 2019 roku z miejsca zostanie drugim najstarszym kierowcą w starcie - napisał o Kubicy Joe Saward, ekspert od F1.

Kubica z Williamsem na treningu

Bez względu na rozwój sytuacji, Robert Kubica jeszcze w tym sezonie poprowadzi samochód Williamsa. Polak wystąpi w pierwszym piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi, czyli 23 listopada. Początek jazd z udziałem Kubicy od godz. 10.

Więcej o: