F1. Ekspert: Robert Kubica nie jest najlepszym wyborem dla Williamsa

- Robert Kubica może zostać kierowcą Williamsa, ale czy to na pewno lepszy wybór niż Esteban Ocon? - zastanawia się w swoim tekście Joe Saward, ekspert Motorsportweek od F1.

"Autosport" twierdzi, że Robert Kubica jest na czele listy kandydatów do objęcia fotela kierowcy wyścigowego Williamsa w przyszłym sezonie. Polak byłby partnerem debiutanta George'a Russella.Kubica ma za sobą wsparcie sponsorów, ale konkretne liczby nie są znane. Zespół skupia się na zatrudnieniu Kubicy po tym, jak nie udało się zakontraktować Estebana Ocona, a porozumienie na sponsoring z firmą Rich Energy też nie doszło do skutku (firma wybrała zespół Haas).

Robert Kubica będzie drugim najstarszym kierowcą

Propozycja zatrudnienia dla Kubicy budzi mieszane odczucia w świecie F1. Joe Saward jest przeciwnikiem takiego rozwiązania. - Nie rozumiem, dlaczego Williams tak się spieszy i chce podpisać kontrakt z kierowcą, który nie jeździł w wyścigach od 2011 roku, gdy nieomal zginął w wypadku. Jeśli Robert Kubica będzie ścigał się w 2019 roku z miejsca zostanie drugim najstarszym kierowcą w starcie. Tak, pieniądze są ważne, a Robert Kubica może mieć umiejętności, by ścigać się dla Williamsa, ale czy na pewno jest lepszym wyborem niż Esteban Ocon, jeden z największych talentów w F1? - pisze Saward w swoim tekście.

"Kubica zajmie miejsce młodszego kierowcy"

W tekście na stronie Autox.com Saward postuluje o wprowadzenie maksymalnego limitu wieku kierowcy w F1. - Robert Kubica może zostać drugim najstarszym kierowcą w F1, co byłoby oczywiście znakomitą historią, ale zajmie miejsce, które mogłoby zostać zajęte przez kogoś młodszego - pisze Saward zwracając uwagę na to, że minimalny wiek w F1 wynosi 18 lat. Na początku przyszłego sezonu aż 10 kierowców będzie miało mniej niż 25 lat, z czego trzech z nich będzie prowadziło sześć czołowych bolidów.

Ralf Bach oraz Bianca Garloff z "Auto Bilda" twierdzą, że Robert Kubica odrzucił ofertę Ferrari i jest bliski podpisania kontraktu z Williamsem. Polak wróciłby do ścigania w F1 po ponad ośmioletniej przerwie. Kubica ma wsparcie od Liberty Media, czyli właściciela praw komercyjnych do F1.

Więcej o: