Formuła 1. "Robert Kubica ma propozycję od Williamsa, ale nie wiadomo czy spełnia wszystkie wymogi"

- Wiele wskazuje na to, że Robert Kubica prowadzi w wyścigu o miejsce w Williamsie - poinformował Oleg Karpow, rosyjski dziennikarz "Motorsportu".

Czy Robert Kubica zostanie kierowcą wyścigowym Williamsa? To pytanie elektryzuje wszystkich kibiców Formuły 1. Według "Autosportu" Polak dostał propozycję od Williamsa, ale rozważa również ofertę Ferrari, gdzie miałby zostać kierowcą symulatora.

- Według plotek Robert Kubica zebrał większy budżet niż w zeszłym roku, ale nie jest pewne, czy spełnił wszystkie wymagania Williamsa. Możliwe, że Kubica dostał propozycję, ale na razie nie może z niej skorzystać - napisał Karpow.

- Kubica kilka razy dał jasno do zrozumienia, że nie zamierza przedłużać procesu podejmowania decyzji, tak jak to było w zeszłym roku. Chce zdecydować przed końcem tego sezonu. Źródła będące blisko Polaka twierdzą, że w tej chwili obie oferty są równie ciekawe. Kontrakt z Ferrari byłby prawdopodobnie początkiem wieloletniej współpracy, która obejmowałaby nie tylko pracę w symulatorze, ale również występy w wyścigach GT. Za to umowa z Williamsem mogłaby oznaczać sezon za kółkiem w być może najgorszym zespole F1, po czym Kubica wypadłby z F1, a potem oferta Ferrari przestałaby być aktualna.

- W Sao Paulo [gdzie rozegrano GP Brazylii - dop. red.] Robert Kubica zaprosił cały zespół na obiad. Jedna z osób obecnych na spotkaniu powiedziała, że nikt nie wiedział o co chodzi. Czy Robert urządził pożegnanie z kolegami z Williamsa czy też zaczął przygotowywać się do walki w przyszłym sezonie.

Jak Robert Kubica zagrał z Williamsem w karty

Robert Kubica uchodził przed laty za jednego z najwytrawniejszych pokerowych graczy wśród kierowców F1. W grze o swoją przyszłość pokazuje, że karcianych trików nie zapomniał. Czytaj całość.

Williams wściekły na informację Autosportu o Robercie Kubicy. Dziennikarz zrugany!

Właściciele Williamsa byli wściekli na informację Autosportu, który w piątkowy wieczór poinformował, że Robert Kubica dostał ofertę od stajni z Groove. Twórca artykułu został zrugany przez przedstawicieli klubu w czasie treningu przed GP Brazylii. Czytaj całość.

Robert Kubica ma ofertę od Williamsa na ściganie się w 2019 roku. "Decyzję podejmę w ciągu najbliższych kilku dni"

Myślę, że jesteśmy blisko decyzji. Deadline, przynajmniej w mojej głowie, jest bardzo blisko. W ciągu kilku dni zdecyduję, co chcę robić i co uważam za najlepszy kierunek dla mnie - mówi Robert Kubica magazynowi "Autosport". Polaka chcą Williams i Ferrari, ale w innych rolach. Czytaj całość.

Robert Kubica: Tytuł w Autosporcie był niefartowny i ma mało wspólnego z tym, jaka jest sytuacja

Skupiamy się na dwóch opcjach, ale moim faworytem jest coś innego. Opcji jest więcej i całe szczęście, że się o nich nie pisze. To nie od liczby artykułów zależy, czy szanse są większe lub mniejsze - mówił Robert Kubica w Eleven Sports. Czytaj całość.

F1. "Robert Kubica wykręcił najszybsze okrążenie", śmieją się Holendrzy

"Bez wątpienia do Kubicy należało najszybsze okrążenie dnia" - żartuje holenderski serwis Formule1.ne, pisząc o wydarzeniach sprzed Grand Prix Brazylii. Polak po torze Interlagos jeździł na rowerze. Czytaj całość.

Więcej o: