F1. Max Verstappen i Ocon wezwani do sędziów za przepychankę po GP Brazylii

Sędziowie wezwali na przesłuchanie Maksa Verstappena oraz Estebana Ocona w związku z przepychanką po wyścigu o Grand Prix Brazylii. Holender naruszył nietykalność kierowcy Force India podczas procedury ważenia.

Reprezentant Force India w trakcie niedzielnych zmagań doprowadził do kontaktu z Holendrem podczas próby odzyskania okrążenia w pierwszym zakręcie. W wyniku tego zdarzenia 21-latek stracił prowadzenie na rzecz Lewisa Hamiltona, natomiast Ocon otrzymał karę stop&go.

Poirytowany Verstappen zaraz po zakończeniu zmagań udał się do strefy, w której FIA przeprowadza procedurę ważenia kierowców. Holender trzykrotnie popchnął Ocona, zrzucając go z wagi, co zarejestrowały kamery oraz fotoreporterzy.

Jak poinformowano, obaj zawodnicy zostali wezwani do pokoju sędziowskiego w celu złożenia wyjaśnień. Verstappen złamał artykuł 12.1.1.c) Regulaminu Sportowego, który zabrania „szkodliwych działań wobec konkurentów lub sportu jako ogółu”.

F1. Max Verstappen: Przez idiotę Ocona straciłem zwycięstwo

Max Verstappen nazwał Estebana Ocona idiotą, po tym jak ten doprowadził do kolizji, która kosztowała Holendra zwycięstwo w Grand Prix Brazylii. Zdenerwowany Holender nie przebierał w słowach i czynach po zakończeniu wyścigu. Czytaj całość.

Więcej o F1 na F1wm.pl