F1. "Robert Kubica wykręcił najszybsze okrążenie", śmieją się Holendrzy

"Bez wątpienia do Kubicy należało najszybsze okrążenie dnia" - żartuje holenderski serwis Formule1.ne, pisząc o wydarzeniach sprzed Grand Prix Brazylii. Polak po torze Interlagos jeździł na rowerze

Kubica, który jest rezerwowym kierowcą Williamsa, od lat objeżdża tory F1 na rowerze, by poznać lub przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów i przekazać wiedzę zespołowi.

Nie inaczej było w czwartek.

Żartobliwy komentarz Holendrów relacjonujących wydarzenia z Sao Paulo odnosi się do pracy wykonanej przez Polaka. Kubica w mediach społecznościowych pochwalił się, że rundę o długości 4309 m pokonał 28 razy.

 

W niedzielę 11 listopada na torze Interlagos odbędzie się przedostatni wyścig w tym sezonie F1. Tytuł mistrzowski zapewnił już sobie Lewis Hamilton, zajmując ostatnio czwarte miejsce w Grand Prix Meksyku.

Pod koniec sezonu większe emocje od rywalizacji na torze wzbudzają informacje o przyszłości poszczególnych kierowców. I tu szczególnie dużo uwagi poświęca się Kubicy.

Robert Kubica wybierze Williamsa czy Ferrari?

Polaka chcą Williams i Ferrari. Podobno pierwsi w roli kierowcy wyścigowego, a nie rezerwowego jak w tym sezonie. Natomiast drudzy chcą, by Kubica był u nich kierowcą symulatora.

- Myślę, że jesteśmy blisko decyzji. Deadline, przynajmniej w mojej głowie, jest bardzo blisko. W ciągu kilku dni zdecyduję, co chcę robić i co uważam za najlepszy kierunek dla mnie - mówi Kubica.

Jak Robert Kubica zagrał w karty z Williamsem

- Kubica dobrze odczytał to, co się dzieje w Williamsie i to, jak funkcjonują najważniejsze media. Sytuacja z poprzedniego roku, gdy na ostatniej prostej stracił fotel, stała się jego medialnym atutem. Propozycja z Ferrari, która wydaje się więcej niż korzystnym planem B, dorzuciła kolejne asy do rękawa. I na ostatniej prostej to Kubica sprawia wrażenie, jakby rozdawał karty - pisze w swoim komentarzu do tej sprawy Michał Owczarek.

Więcej o: