F1. GP Brazylii. Kraksa Hulkenberga, Bottas najszybszy w drugim treningu

Valtteri Bottas był o zaledwie 0,003 sekundy szybszy od Lewisa Hamiltona podczas drugiego treningu przed GP Brazylii. Sesja została wstrzymana po spektakularnie wyglądającym wypadku Nico Hulkenberga.

Nico Hulkenberg nie zmieścił się w lewym zakręcie przed prostą startową. Jego samochód najechał na krawężnik, a potem na trawę. Niemiec stracił panowanie nad autem i uderzył z dużą prędkością w barierę w zakręcie numer 13. Siła uderzenia była tak duża (ponad 15G), że kierowca został zabrany od razu do centrum medycznego.

Sesja została wstrzymana na kilkanaście minut.

Najlepsze czasy w popołudniowym treningu wykręcili obaj kierowcy Mercedesa. Bottas był minimalnie przed Hamiltonem (0,003 sekundy straty Brytyjczyka), a tuż za nimi Sebastian Vettel z Ferrari (0,073 sekundy straty). Kimi Raikkonen był dopiero szósty, za oboma kierowcami Red Bulla. To ważny sygnał w kontekście walki o mistrzostwo świata w klasyfikacji konstruktorów. Na dwa wyścigi przed końcem rywalizacji Mercedes ma 50 punktów więcej od Ferrari. Jeśli w Brazylii nie straci więcej niż siedmiu punktów z tej zaliczki, to obroni tytuł.

Wyniki 2. treningu przed GP Brazylii

W pierwszym piątkowym treningu najszybszy był Max Verstappen (Red Bull), przed Vettelem i Hamiltonem.

W sobotę o godz. 15 trzeci trening, a o godz. 18 kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godz. 18.10.

Więcej o: