Grand Prix Wietnamu dołączy do kalendarza F1 w sezonie 2020

Władze Formuły 1 oficjalnie potwierdziły, że od sezonu 2020 rywalizacja przeniesie się do Wietnamu, który otrzymał organizację Grand Prix.

Wyścig, o którym spekulowano już od kilku miesięcy, zostanie rozegrany na ulicach stolicy azjatyckiego państwa – Hanoi. Grand Prix Wietnamu otrzymało kwietniowy termin, więc możemy się spodziewać, że w kalendarzu będzie ono towarzyszyło imprezie w Chinach na Shanghai International.

Tor w Hanoi ma liczyć 5565 metrów i w oficjalnym oświadczeniu zaprezentowano jego układ, który był inspirowany Monako, Suzuką oraz Nurburgringiem. Za obiekt będą odpowiedzialne władze stolicy, promotor oraz Liberty Media jako właściciel Formuły 1, dla którego jest to pierwszy nowy wyścig włączony do mistrzostw.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy potwierdzić, iż Hanoi otrzyma Grand Prix Formuły 1” – powiedział Chase Carey, dyrektor generalny F1. „Od momentu zaangażowania się w ten sport w 2017 roku rozmawialiśmy o rozwoju nowych lokalizacji, by poszerzyć atrakcyjność Formuły 1, a Grand Prix Wietnamu jest realizacją tej ambicji. Jesteśmy szczęśliwi mogąc znaleźć się w Hanoi, jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie z bogatą historią oraz niesamowitą przyszłością. To świetna formuła dla wyścigu Grand Prix i nie możemy się doczekać, aż ta impreza zostanie prawdziwą ozdobą kalendarza F1”.

Jak również poinformowano, organizatorzy Grand Prix Wietnamu zabezpieczyli przyszłość imprezy wieloletnim kontraktem.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA