F1. Lewis Hamilton nie chce wykluczać przejścia do Ferrari

Lewis Hamilton nie chce wykluczać, że w przyszłości zdecyduje się na przejście do Ferrari. Pięciokrotny mistrz świata podkreśla jednak, że Mercedes jest dla niego obecnie niczym rodzina.

Nowy pięciokrotny mistrz świata podkreśla, że jego celem jest teraz co najmniej zbliżenie się do rekordów Michaela Schumachera. „91 zwycięstw Michaela to bardzo wysoki poziom. Przede mną wciąż daleka droga, ale będę tutaj jeszcze przez kilka lat, więc mam nadzieję, że przynajmniej będę mógł się do niego zbliżyć”.

W rozmowie z włoskim magazynem Autosprint Hamilton przyznał, że nie może wykluczać, iż w przyszłości poczuje potrzebę zmiany zespołowych barw i przywdzieje czerwony kombinezon Ferrari.

„W tej chwili trudno jest mi wyobrazić siebie w innym zespole. Mercedes to moja rodzina, dorosłem wraz z nimi. Miało to miejsce nawet w McLarenie, ale wiedziałem wtedy, że chcę coś zmienić i pokazać wszystkim, że mogę odnieść sukcesy z innym zespołem” – powiedział kierowca ze Stevenage.

„Wiedziałem, że mnie na to stać, ale musiałem to udowodnić. W tej chwili nie myślę o przejściu do innego zespołu, aby z nim także odnieść zwycięstwa. Nigdy nie należy jednak mówić nigdy” – dodał.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: