F1. Guenther Steiner nie spodziewa się dużych zmian w przepisach silnikowych

Guenther Steiner nie spodziewa się, aby w sezonie 2021 doszło do znaczących zmian w specyfikacji jednostek napędowych Formuły 1. Szef Haasa uważa, że producenci dążą do oszczędności przed sezonem 2021.

Od ponad roku Liberty Media i FIA pracują wraz z zespołami nad określeniem przepisów silnikowych, jakie mają wejść w życie od 2021 roku. Od kilku miesięcy prace nad regulacjami tkwią w martwym punkcie.

Steiner – szef Haasa – przyznaje, że coraz bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym w sporcie nadal będą wykorzystywane obecne jednostki napędowe.

F1 wciąż bez Porsche. "To nie jest dobry czas"

„Przepisy nie są jeszcze do końca ustalone. Wciąż toczą się pewne rozmowy. Zasadniczo sądzę, że w zakresie jednostek napędowych nie dojdzie do żadnych zmian lub jeśli już, to będą one niewielkie. Wydaje mi się, że producenci dążą do znalezienia oszczędności” – powiedział.

Jednym z celów nowych przepisów ma być zwiększenie hałasu generowanego przez silniki. Steiner przyznaje, że jest otwarty na głośniejsze jednostki, ale podkreśla, że obecny ich dźwięk jest w porządku.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: