F1. Toto Wolff: Szanse Ocona na posadę w Williamsie są minimalne

Toto Wolff ujawnił, że szanse Estebana Ocona na wywalczenie posady w Williamsie są "minimalne". Szef Mercedesa zasugerował, że Francuz spędzi sezon 2019 jako trzeci kierowca jego ekipy.

Francuz z końcem sezonu pożegna się z zespołem Force India, który znalazł się w rękach Lawrence'a Strolla. Kanadyjczyk zamierza sprowadzić w miejsce Ocona swojego syna – Lance'a, który być może zaliczy debiut za kierownicą bolidu VJM11 już w listopadzie podczas testów opon Pirelli na Yas Marina.

W tej sytuacji jedyną możliwością Ocona na pozostanie w przyszłorocznej stawce jest Williams, który wciąż nie potwierdził drugiego kierowcy, a także jest w bliskich relacjach z Mercedesem. 22-latek pełni funkcję juniora niemieckiego producenta i jego szef – Toto Wolff, przyznał, że rozmowy z Williamsem nie układają się najlepiej.

„Szanse Estebana na drugą posadę w Williamsie na sezon 2019 są minimalne” – powiedział Toto Wolff. „W ciągu ostatnich dwóch miesięcy sytuacja nie uległa zmianie. Już teraz myślimy o 2020 roku. Esteban pomoże nam z bolidem Mercedesa, a dopiero później zobaczymy co na niego czeka. Być może przeczekanie roku i powrót w konkurencyjnym bolidzie będzie dobry dla niego”.

Według spekulacji z padoku, tym „konkurencyjnym bolidem” może być Mercedes obecnie prowadzony przez Valtteriego Bottasa. Fin w drugiej połowie sezonu 2018 wyraźnie rozczarowuje i zapytany o to, odpowiedział: „Straciłem w tym roku wiele punktów, a w drugiej połowie nie udało mi się finiszować przed Lewisem. Nie uważam jednak, bym naprawdę był za nim o 130 punktów. Różnica pomiędzy nami jest znacznie mniejsza. Wiem to zarówno ja oraz zespół”.

Więcej o F1 na F1wm.pl

Więcej o: