F1. Haas F1 Team zmieni nazwę. Nowy sponsor tytularny

Rich Energy zostanie tytularnym sponsorem Haas F1 Team. Współpraca między ekipą a producentem napojów energetycznych rozpocznie się w 2019 roku.

Brytyjski producent napojów energetycznych na początku roku łączony był z przejęciem zespołu Force India. Ostatecznie stajnia z Silverstone znalazła się w rękach Lawrence'a Strolla, lecz Rich Energy nie porzuciło starań związanych z dołączeniem do Formuły 1.

Stroll może zadebiutować w Force India przy okazji testów w Abu Zabi

Jak poinformował Haas tuż przed startem weekendu Grand Prix w Meksyku, od sezonu 2019 producent napojów będzie pełnił funkcję tytularnego sponsora. W ramach wieloletniej umowy zespół będzie nosił oficjalną nazwę Rich Energy Haas F1 Team, natomiast bolidy oznaczone kodem VF otrzymają malowanie charakterystyczne dla produktów nowego partnera.

Robert Kubica o spotkaniu w Orlenie

„Pozyskanie tytularnego sponsora w postaci Rich Energy jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Haas F1 Team” – powiedział Gunther Steiner, szef zespołu. „Witamy ich w organizacji i razem będziemy dzielić ambicję rozwijania się w naszych dziedzinach. Dla nas jako zespołu będzie to ekscytujące, że staniemy się centralnym punktem działań marketingowych Rich Energy. Jak już można było dostrzec w tym sezonie, nasze starania związane z rozwojem osiągów odzwierciedliły się na torze i nie mam wątpliwości, że zapewniona platforma przełoży się na korzyści dla Rich Energy”.

F1. Fernando Alonso: W F1 ściga się więcej amatorów niż w WEC

Więcej o: