F1. Sergio Perez pozostanie kierowcą Force India w 2019 roku

Zespół Racing Point Force India potwierdził, że Sergio Perez pozostanie jego kierowcą w sezonie 2019. Jego partnerem najprawdopodobniej będzie Lance Stroll. Oznacza to, że w F1 pozostały dwa wolne miejsca do obsadzenia.

Stajnia z Silverstone w trakcie letniej przerwy trafiła w ręce Lawrence'a Strolla i jedną ze stron zaangażowanych w ten proces byli sponsorzy Meksykanina. Ekipa zarządzana przez Vijay'a Mallyię otrzymała od nich pożyczkę w wysokości czterech milionów dolarów, która w ostatnim czasie została uregulowana przez konsorcjum Strolla.

Jak poinformowano tuż przed startem weekendu Grand Prix w Stanach Zjednoczonych, Perez pozostanie kierowcą Racing Point Force India w 2019 roku. Dla Meksykanina będzie to już szósty sezon w barwach ekipy, z którą wywalczył pięć miejsc na podium w tym jedno podczas tegorocznego Grand Prix Azerbejdżanu. Obecnie kierowca zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji z dorobkiem pięćdziesięciu trzech punktów.

F1. Lewis Hamilton: Mick Schumacher na sto procent znajdzie się w przyszłości w F1

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wreszcie potwierdzić moją przyszłość i jestem naprawdę zmotywowany przed 2019 rokiem” – powiedział Sergio Perez. „Force India jest moim domem od sezonu 2014 i umożliwiło mi rozwój jako kierowca, a także zaprezentowanie umiejętności na torze. W ostatnich pięciu sezonach odnieśliśmy wiele sukcesów i uważam, że najlepsze dopiero przed nami. Nowi inwestorzy sprawili, że jestem bardzo pewny siebie oraz podekscytowany przyszłością”.

„Perez jest jednym z najbardziej utalentowanych oraz regularnych kierowców w stawce Formuły 1” – dodał Otmar Szafnauer, szef Racing Point Force India. „Zapewnia nam on cenną stabilizację oraz jest atutem zespołu. Rozpoczynając nowy rozdział w historii ekipy jesteśmy zadowoleni, że Sergio będzie dla nas startował”.

Racing Point Force India w oficjalnym oświadczeniu nie odniosło się do kwestii obsady drugiego kokpitu. Zrozumiałe jednak, że po zakończeniu zmagań swoją posadę zwolni Esteban Ocon na rzecz Lance'a Strolla reprezentującego barwy Williamsa. W miejsce Kanadyjczyka stajnia z Grove zdążyła już potwierdzić zakontraktowanie George'a Russella.

Vettel może odejść z Ferrari po sezonie 2019

Dwa wolne miejsca

Niemal wszystkie zespoły mają już potwierdzone składy na kolejny sezon. Dwóch kierowców wyścigowych nie mają wciąż w Toro Rosso oraz w Williamsie. Nie wiadomo, kiedy obie stajnie ogłoszą swoje decyzje.

Toro Rosso zatrudniło już Daniiła Kwiata i szuka dobrego partnera dla niego. Lista kandydatów jest ponoć długa, ale co chwila wypadają z niej nazwiska potencjalnych kierowców. Ostatnio przymierzany do zespołu Pascal Wehrlein zdecydował się na starty w Formule E.

Drugiego kierowcy szuka wciąż Williams, bo pozostanie Siergieja Sirotkina nie jest pewne. O fotel walczy Robert Kubica (obecnie kierowca rezerwowy Williamsa), a jednym z kontrkandydatów jest Esteban Ocon.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: