F1. Grand Prix Wietnamu już w 2020 roku?

Plany organizacji Grand Prix Wietnamu znajdują się w zaawansowanej fazie - potwierdził dyrektor wyścigów Formuły 1, Charlie Whiting, który odwiedził niedawno Hanoi, aby poznać stan przygotowań organizatorów imprezy.

Brytyjczyk odwiedził niedawno stolicę państwa – Hanoi, aby poznać proponowany układ toru. Według oficjela FIA inauguracyjna edycja wyścigu o GP Wietnamu może odbyć się już w sezonie 2020.

„Nie ma rzeczywistych postępów w budowie toru, ale zostało wybrane miejsce, w którym powstanie nasz obiekt. Projekt znajduje się w zaawansowanej fazie planowania. Z tego co wiem celem jest zorganizowanie pierwszego wyścigu w sezonie 2020. Bazując na poprzednich doświadczeniach nie powinno być to problemem” – powiedział Brytyjczyk podczas spotkania z dziennikarzami po GP Japonii.

Lewis Hamilton zdziwiony spadkiem formy Ferrari

Według obecnej propozycji tor będzie przebiegał po istniejących ulicach a sekcja prostej startowej i budynków w alei serwisowej zostanie specjalnie wybudowana na potrzeby wyścigu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Marina Bay Street Circuit w Singapurze.

Alonso: Moja kara pokazuje jak w złej sytuacji znajduje się F1

„Tor przebiega głównie przez ulice. Jest też sekcja, która nie została jeszcze zbudowana. To otwarta przestrzeń, gdzie mają znaleźć się budynki alei serwisowej. Zostanie tam stworzona część toru. Nie istnieje ona jeszcze obecnie, ale stanie się normalną drogą” – tłumaczył Whiting

W tym roku Red Bull Racing zorganizował pokazy bolidu F1 na ulicach miasta Ho Chi Minh.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.