Mick Schumacher w Ferrari? "Drzwi dla niego będą otwarte"

- Mając takie nazwisko, drzwi w Maranello zawsze będą otwarte. Ale nie nakładajmy na niego dodatkowej presji. Pozwólmy mu się rozwijać - mówi Maurizio Arrivabene, szef zespołu Ferrari o 19-letnim Micku Schumacherze, synu Michaela Schumachera.

Mick Schumacher imponuje formą w juniorskich kategoriach wyścigowych. W tym roku ściga się w Formule 3. Na torze w Spa wygrał swój pierwszy wyścig i od tamtej pory jego jazda jest niesamowita. Wygrał pięć ostatnich wyścigów i prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu.

19-letni Schumacher nie jest związany z żadnym zespołem F1, ale Mercedes wspiera jego starty w Formule 3 w tym sezonie. Mick Schumacher nie odbył do tej pory żadnych testów samochodem F1, a jedyny kontakt z wyścigówką tej klasy miał w 2017 roku przed Grand Prix Belgii, gdy prowadził samochód ojca z 1994 roku.

Honda będzie eksperymentować ze swym silnikiem

Schumacher junior w przyszłym sezonie ma przenieść się do Formuły 2. Ale plotkuje się, że na jego debiut w F1 nie trzeba będzie długo czekać. Spekuluje się o Ferrari, dla którego jego ojciec Michael Schumacher zdobył pięć mistrzowskich tytułów.

- Mając takie nazwisko, drzwi w Maranello zawsze będą otwarte. Ale nie nakładajmy na niego dodatkowej presji. Pozwólmy mu się rozwijać. Ostatnie wyniki są bardzo dobre. Życzę mu, żeby miał dobrą karierę - mówi Maurizio Arrivabene, szef zespołu Ferrari.

- Decyzję podejmie rodzina Schumacherów, ale dajcie mu się bawić tym, co robi. Powinien być skoncentrowany na celu, ale niech ma też z tego frajdę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Ale jak można powiedzieć "nie" w Maranello takiemu nazwisku? - dodał.

Stoffel Vandoorne będzie od nowego sezonu ścigał się w Formule E?

Więcej o: