Formuła 1. Sergio Perez ogłosi wkrótce swoje plany na sezon 2019

Sergio Perez zapowiada, że już niedługo ogłosi swoje play na sezon 2019. Wszystko wskazuje na to, że Meksykanin pozostanie kierowcą Force India.

Kierowca z Guadalajary sugerował, że jego przyszłość wyjaśni się przed Grand Prix Singapuru. Teraz zaznacza, że jest to kwestia najbliższych dni lub tygodni.

„Nic się nie zmieniło. Wiem, co będę robił w przyszłym sezonie, więc formalne ogłoszenie moich planów na przyszłość powinno nastąpić w ciągu nadchodzących dni lub tygodni”.

>> Antonio Giovinazzi będzie kierowcą Saubera w sezonie 2019. Marcus Ericsson trzecim kierowcą i ambasadorem marki Alfa Romeo

Według informacji prasowych Perez pozostanie w przyszłym roku kierowcą Force India. Obecnie zespół ma ustalać ostatnie szczegóły porozumienia ze sponsorami meksykańskiego kierowcy.

McLaren miał złożyć Perezowi propozycję startów w sezonie 2019 przed tym, jak ogłosił podpisanie umów z Carlosem Sainzem i Lando Norrisem. Perez podkreślił jednak, że nie był nią zainteresowany.

>> Nie będzie Grand Prix Danii. Kopenhaga mówi "nie"

„Po prostu rozmawialiśmy. Sądzę, że już wtedy wiedziałem, jakie są moje plany. Byli całkiem interesującą możliwością, ale nie miało to zbyt wielkiej racji bytu, bo znałem już swoją przyszłość. Jestem zadowolony z mojej sytuacji i uważam, że to najlepsza opcja na przyszłość”.

„Jeśli nie ścigasz się dla Mercedesa i Ferrari to Force India staje się bardzo atrakcyjnym miejscem. W dwóch ostatnich sezonach pokonywaliśmy resztę zespołów ze środka stawki. Potrafimy pokazać szybkość. To z całą pewnością nie jest złe miejsce. Jestem zadowolony. Bardzo rozwinąłem się tutaj jako kierowca. Cieszę się z moich planów” – dodał.

>> Więcej o Formule 1 przeczytasz na "f1wm.pl"

Więcej o: