F1. Ross Brawn: Chcemy, aby kalendarz F1 liczył 24 wyścigi

F1 pracuje nad tym, by w nieodległej przyszłości w trakcie sezonu odbywały się 24 wyścigi Grand Prix. Liberty nie ma obecnie w planach rezygnowania z trzydniowego formatu Grand Prix.

Brawn przekonuje, że w grafiku mistrzostw świata znajdzie się miejsce dla dodatkowych eliminacji jeśli zostaną wprowadzone zmiany w harmonogramie wyścigowych weekendów. Brytyjczyk przekonuje przy tym, iż Liberty nie zamierza obecnie rezygnować z trzydniowego formatu Grand Prix.

F1. Force India zakaże Perezowi i Oconowi wzajemnej walki na torze

„Chcemy zwiększyć liczbę wyścigów. Celujemy w 24 Grand Prix, więc musimy zmniejszyć wpływ wyścigowego weekendu na zespoły. Uważamy, że Formuła 1 może organizować więcej wyścigów, ale wyrażamy się bardzo jasno – muszą to być 24 imprezy o wysokiej jakości. Nie chcemy kolejnych wyścigów tylko dla statystyk. Chcemy, aby tworzyły one wartość dodaną” – zaznaczył.

„Myślimy o tym, w jaki sposób możemy osiągnąć nasz cel. Prowadzimy rozmowy z zespołami. Analizujemy konfigurację wyścigowych weekendów. Chcemy zapewnić, że będą one efektywniejsze i rozrywkowe”.

F1. Romain Grosjean otrzymał dwa punkty karne za ignorowanie niebieskich flag

„Z naszej strony możemy potwierdzić, że Grand Prix pozostanie trzydniową imprezą, bo tory i nadawcy chcą, aby fani angażowali się przez taki czas. Sądzę że wszelkie przemyślenia dotyczące dwudniowego formatu z pewnością zostały odłożone na przyszłość. Teraz pozostaje tylko pytanie: Jak najlepiej ukształtować tę trzydniową imprezę dla fanów na torze, kibiców przed telewizorami oraz zespołów”.

Więcej informacji o F1 na stronie f1wm.pl >>

Więcej o: