F1. Toto Wolff: Sytuacja Estebana Ocona stała się skomplikowana

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, potwierdza, że sytuacja związana z przyszłością Estebana Ocona w Formule 1 stała się skomplikowana.

Przejęcie Force India przez Lawrence'a Strolla sprawiło, że pewnym kandydatem do zajęcia jednego z wyścigowych foteli jest syn kanadyjskiego biznesmena a obecnie kierowca Williamsa – Lance. Jego zespołowym partnerem ma pozostać Sergio Perez.

Przez pewien czas Mercedes miał nadzieję, że Ocon będzie mógł zostać wypożyczony do Renault. Francuski team wykorzystał jednak dostępność na rynku kierowców Daniela Ricciardo i skłonił Australijczyka do popisania lukratywnej dwuletniej umowy. Wolnych miejsc nie ma już także w McLarenie, gdzie w kolejnym sezonie będą rywalizować Carlos Sainz oraz Lando Norris.

Wolff przyznaje: „Sytuacja stała się naprawdę skomplikowana. W przypadku Estebana wszystko wskazywało na to, że osiągniemy porozumienie z Renault. Wszystko zmieniło się w ciągu 48 godzin. Nagle ustalenia przestały być wiążące. Jestem jednak w stanie zrozumieć powody, jakimi kierowało się Renault zatrudniając Ricciardo. Rozwój wydarzeń nie sprzyja Estebanowi. Bardzo smutno byłoby, gdyby takie kwestie jak czas lub nietransparentna komunikacja stanęły temu niezwykle utalentowanemu chłopakowi na drodze do znalezienia wyścigowego fotela na nadchodzący sezon”.

Ocon podkreśla, iż w pełni ufa Mercedesowi, który opiekuje się jego karierą. „Cieszę się wsparciem ze strony Mercedesa. Pomagają mi i robią wszystko co tylko mogą, aby znaleźć rozwiązanie na kolejny sezon. Zawsze podejmowali dobre decyzje. Zawsze im ufałem i nic się pod tym względem nie zmieniło”.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: