Esteban Ocon: Zabrakło mi metra, by objąć prowadzenie w GP Belgii

Esteban Ocon uważa, że znajdował się metr od prowadzenia w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Belgii, który de facto był pierwszym dla nowego zespołu Racing Point Force India.

W nowej erze dla zespołu, który wystartował pod zmienioną nazwą i z nowymi właścicielami, Ocon i Perez zgarnęli drugi rząd w kwalifikacjach i stoczyli walkę o prowadzenie na pierwszym okrążeniu z Vettelem i Hamiltonem. Gdy Vettel przymierzał się do Hamiltona na prostej Kemmel, Ocon jechał po wewnętrznej gdy zbliżali się do Les Combes. Kierowca Force India musiał odpuścić, by uniknąć kolizji i został wyprzedzony po zewnętrznej również przez Pereza.

GP Belgii. Potężna kraksa na starcie. System halo ocalił głowę Charlesa Leclerca

„Miałem dobry start, jechał po wewnętrznej w pierwszym zakręcie, obok Seba” – przyznał po wyścigu Ocon. „Miał później lepszą trakcję. Może byłem tam zbyt pewny. Gdybym wyszedł na prowadzenie to nie wiadomo jakby było. Miałem jednak dobry dojazd do tego zakrętu. Brakowało mi może metra. Zobaczę co mogłem zrobić inaczej. Jednak to było uczciwie i dobre ściganie. Nie zmieścilibyśmy się tam wszyscy. Zahamowałem wcześniej, by się nie rozbić, a Sergio miał dobre miejsce”.

Perez i Ocon zostali ostatecznie zepchnięci na piąte i szóste miejsce przez Verstappena i Bottasa. „Widzisz ich blisko i myślisz, że możesz mieć szansę” – powiedział Perez o walce z mocniejszymi samochodami. „Jednak realistycznie myślisz o swoim wyścigu i nie ma znaczenia co zrobią, jednak ważne jest dobrze się przy nich ustawić”.

Nowy zespół musi zaczynać walkę od zera, gdyż jest traktowany jako nowe zgłoszenie. Dlatego wyścig na Spa dał im pierwsze punkty w sezonie 2018. Jednak tak dobry wynik pozwolił im od razu wyprzedzić Williamsa i wskoczyć na dziewiąte miejsce. Do ósmego Saubera tracą tylko jeden punkt.

„To zdecydowanie świetny start, zwłaszcza po trudnościach jakie mieliśmy w ostatnich miesiącach. Świeży start dla zespołu i chciałbym, by wszyscy w zespole poczuli się bardzo dumni z tego co udało się dziś osiągnąć. Myślę, że na ten zespół czekają świetne chwile” – dodał Perez.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl

Więcej o: