F1. Powrót Roberta Kubicy jednak w GP Włoch? We wtorek Lance Stroll przymierza się do auta Force India

Jak dowiedział się doświadczony i uznany w świecie F1 dziennikarz Dieter Rencken, Lance Stroll przed Grand Prix Włoch może przenieść się do Force India. Oznaczałoby to powrót Roberta Kubicy do ścigania w F1 po ośmiu latach. Polak ma zająć miejsce Kanadyjczyka w Williamsie.

Rencken podał, że we wtorek Lance Stroll będzie miał przymiarkę do fotela samochodu zespołu Racing Point Force India, którego właścicielem niedawno został jego ojciec Lawrence, i jest szansa na jego start w Grand Prix Włoch w nowych barwach. Stroll ma zająć miejsce Estebana Ocona, który pozostanie bezrobotny.

Zwolnione przez Strolla miejsce w Williamsie ma zająć Robert Kubica. Według Renckena w kontrakcie Polaka z brytyjskim zespołem zapisane jest, że to on ma pierwszeństwo do miejsca w aucie, jeśli któryś z kierowców podstawowych nie jest zdolny do startów.

Robert Kubica po raz ostatni w F1 ścigał się w 2010 roku. W lutym 2011 roku miał poważny wypadek w Ronde di Andora, który przerwał jego karierę w królowej motorsportu na wiele lat. Do padoku wrócił w 2017 roku i rozpoczął walkę o miejsce w jednym z zespołów. Wydawało się, że jest blisko posady w Williamsie, ale zespół postawił na Rosjanina Siergieja Sirotkina.

Wiele osób ma wątpliwości, czy niepełnosprawność Kubicy po rajdowym wypadku pozwala mu na ściganie się w F1 na dystansie pełnego wyścigu. Polak przejechał już wiele kilometrów podczas testów i treningów za kierownicą aktualnego auta F1, ale nie ścigał się od lat. Powrót w Grand Prix Włoch byłby dla niego korzystny, bo tor Monza nie jest aż tak wymagający dla kierowców i zespół mógłby lepiej ocenić, jego sprawność za kierownicą w wyścigu. Byłoby to też dobrze przetarcie przed Grand Prix Singapuru, które jest dwa tygodnie później. A to wyścig, który uchodzi za jeden z najbardziej wyczerpujących w kalendarzu.

***

Kamil Stoch stracił koszulkę lidera

Rummenigge zszokowany słowami Lewandowskiego

Piotr Zieliński podpisze nowy kontrakt

Więcej o: