Robert Kubica: Czuję się gotowy do powrotu za kierownicę bolidu F1

Robert Kubica stwierdził w rozmowie z autosport.com, że jest gotowy do powrotu za kierownicę bolidu Formuły 1. Polak może pojechać już za trzy tygodnie w GP Singapuru.

W ostatnich dniach mówi się wiele o ewentualnym wskoczeniu Roberta Kubicy do bolidu Williamsa w kolejnych tygodniach. Ojciec Lance'a Strolla kupił niedawno zespół Force India i wszystko na to wskazuje, że ściągnie swojego syna do bardziej konkurencyjnego bolidu. Wtedy otworzy się szansa dla Roberta Kubicy, który miałby zająć miejsce w Williamsie do końca sezonu. 

Okazuje się, że polski kierowca jest gotowy na podjęcie się tego wyzwania - Czuję się na to gotowy, bo w innym przypadku nie podpisywałbym na ten rok kontraktu z Williamsem. Ewentualny start leży w moich obowiązkach, muszę być stale na to przygotowany w sytuacji, gdyby coś się wydarzyło. Wtedy zajmuję miejsce podstawowego kierowcy - mówi w rozmowie z autosport.com.

Bardzo możliwe, że Kubica zajmie miejsce w Williamsie już w czasie GP Singapuru, które czeka nas za trzy tygodnie. - Nie jest łatwo w środku sezonu ścigać się z czołowymi kierowcami. Miałem parę okazji, żeby zaznajomić się z autem, ale nadal brak mi doświadczenia. Muszę jednak podjąć się tego zadania, gdy będzie taka potrzeba - dodaje. 

Ostatni raz Kubica jeździł w Formule 1 w 2010 roku, a w lutym 2011 roku doznał bardzo poważnego wypadku w Ronde di Andora. 


Michał Probierz to mój faworyt. Idealny kandydat na trenera Legii

Lewandowski skomentował kuriozalnego karnego w meczu Bayernu

Bayern wygrywa, ale nie zachwyca. Czy znów straci Kingsleya Comana?

STUDIO SPORT.PL. Ekstraklasa. Wisła Płock w złej formie. "Błąd w przygotowaniach mogła popełnić jeszcze ekipa Jerzego Brzęczka" [W POLU K]

Więcej o: