F1. Robert Kubica może pojechać w GP Belgii!

Jak informuje Motorsport, Robert Kubica może pojechać w Grand Prix Belgii jako kierowca Williamsa. Wszystko przez Lawrence'a Strolla, który może ściągnąć swojego syna Lance'a z Williamsa do Force India.

Lawrence Stroll, który kupił zespół Force India, zastanawia się nad ściągnięciem do zespołu swojego syna Lance Strolla, obecnie jeżdżącego w Williamsie. Milioner twierdzi, że jego syn marnuje się w Williamsie i nie ma sensu, by dalej ścigał się niekonkurencyjnym autem, które nie pozwala na osiąganie dobrych wyników.

To mogłoby otworzyć furtkę do powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Nasz kierowca pracuje obecnie dla Williamsa i jest kierowcą, który pomaga w rozwoju bolidu. 

Robert Kubica: jeśli ktoś nie chce uwierzyć, że mogę się ścigać, to znajdzie setki wymówek

- Lawrence zastanawia się, czy jego syn nadal ma jeździć w niekonkurencyjnym Williamsie przez resztę sezonu. Mógłby przecież jeździć lepszym samochodem w Force India. Sondowana jest możliwość, by Kanadyjczyk zmienił zespół już podczas Grand Prix Belgii - pisze Mark Hughes z "Motorsport Magazine".

Jeszcze niedawno mówiło się, że do Force India dołączyć mógłby sam Robert Kubica, ale Polak stanowczo uciął te spekulacje. - Ostatnio usłyszałem, że będę się ścigać w Force India! To tylko plotka, niestety! Chciałbym, żeby moim zespołem był ten, który da mi szansę startu od wyścigów w Australii w roku 2019 - mówi Kubica w rozmowie z "F1 Experiences".

Robert Kubica nie ściga się w Formule 1 od sezonu 2011, gdy uległ poważnemu wypadkowi w rajdzie Ronde di Andora. 

Grand Prix Belgii odbędzie się 26 sierpnia.

Robert Kubica: jeśli ktoś nie chce uwierzyć, że mogę się ścigać, to znajdzie setki wymówek