Michael Schumacher przeprowadzi się na Majorkę? Menedżerka dementuje, burmistrz twierdzi, że słowa zostały przeinaczone

Rodzina Schumacherów nie planuje przeprowadzki na Majorkę! - mówi Sabine Kehm, menedżerka Michaela Schumachera. Ze swoich słów wycofała się też Katia Rouarch, burmistrz kurortu Andratx, gdzie rodzina 7-krotnego mistrza świata kupiła willę.

Szwajcarski dziennik "L'Illustré" donosił, że Michael Schumacher wyprowadzi się na Majorkę. Rodzina kierowcy kupiła tam za 30 mln euro willę, która kiedyś należała do Florentino Pereza. W artykule cytowana była Katia Rouarch, burmistrz kurortu Andratx. - Michael Schumacher zamieszka w naszym mieście i trwają teraz przygotowania na jego przyjęcie - powiedziała.

W czwartek informacje zdementowała Sabine Kehm, menedżerka Michaela Schumachera. W rozmowie z "Bildem" stwierdziła: - Rodzina Schumacherów nie planuje przeprowadzki na Majorkę!

W "Bildzie" rzecznik kurortu Andratx stwierdził, że słowa burmistrz zostały przeinaczone. - Wypowiedź w takiej formie nigdy nie padła - czytamy.

"Bild" wyjaśnia, że przeprowadzka na Majorkę w przypadku Schumacherów nie miałaby sensu z powodów podatkowych. Michael Schumacher przez całą karierę zarobił około 600 mln euro, ale przepisy podatkowe w Hiszpanii są mniej korzystne niż te w Szwajcarii. Wypadów na Baleary nie należy jednak wykluczać - z wyspą są bezpośrednie połączenia lotnicze z Genewy, a rodzina ma tam wielu przyjaciół.

McLaren ma już następcę Fernando Alonso, a Red Bull partnera dla Maxa Verstappena

W jakim stanie jest Michael Schumacher?

7-krotny mistrz świata Formuły 1 Michael Schumacher nieomal stracił życie w wypadku na nartach w aplach francuskich. 29 grudnia 2013 roku Niemiec upadł i uderzył głową w głaz. Życie uratował mu kask.

Schumacher szybko trafił do szpitala w Grenoble. Lekarze przeprowadzili dwie operacje ratujące życie, a potem serię zabiegów neurochirurgicznych, które miały pomóc w powrocie do zdrowia. Kierowca przez blisko pół roku był utrzymywany w stanie śpiączki. Wybudzony został dopiero w czerwcu 2014 roku.

Rekonwalescencję przechodził potem w Genewie, a następnie w Gland, gdzie mieszkał od 2002 roku. Nie wiadomo, w jakim jest stanie, ani w jakim stopniu udało mu się wrócić do formy. Rodzina nie udziela absolutnie żadnych informacji, pary z ust nie puszczają najbliżsi przyjaciele. Prywatności byłego kierowcy Benettona, Ferrari i Mercedesa strzegą  jego żona Corinna oraz Sabine Kehm, wieloletnia rzeczniczka prasowa kierowcy.

Jest nowy ranking FIFA. Duży spadek reprezentacji Polski. Nowy lider

Więcej o: