F1. Niki Lauda z zakazem latania. Na wyścigu w tym sezonie może się już nie pojawić

Półroczny zakaz podróżowania samolotami i wyjazdy tylko do krajów sąsiadujących z Austrią - Niki Lauda ma serię zaleceń od lekarzy w związku przeszczepem płuc, które wykluczają go z pełnienia dyrektorskich obowiązków w zespole Mercedes.

Na początku sierpnia Niki Lauda, jeden z najlepszych kierowców w historii Formuły 1, trafił na stół operacyjny w wyniku powikłań po grypie. Konieczny był przeszczep płuc - inaczej austriacki mistrz nie przeżyłby tygodnia. Lauda został już ze śpiączki wybudzony i dochodzi do sił w jednej z wiedeńskich klinik. Lekarze uważają, że będzie w stanie wrócić do „normalnego życia”.

Proces rekonwalescencji jest jednak żmudny. Gazeta "Oesterreich" informuje, że w ostatni weekend Lauda musiał skorzystać z urządzenia do dializy nerek. Drastycznego pogorszenia stanu zdrowia 69-latek jednak nie miał.

"Oesterreich" informuje też o serii zaleceń od lekarzy, które mogą oznaczać, że w tym sezonie w padoku F1 Lauda już się nie pojawi. Trzykrotny mistrz świata ma przez najbliższe pół roku zakazane podróżowanie samolotami. A dodatkowo ze względu na stan zdrowia nie powinien podróżować do innych krajów niż te, które sąsiadują z Austrią. Te obostrzenia oznaczają, że pełnienie dyrektorskich funkcji w zespole Mercedes jest do końca sezonu wykluczone.

David Coulthard: Williams już nie odczuwa bólu po porażkach

Więcej o: