F1. David Coulthard: Williams już nie odczuwa bólu po porażkach

- Możesz oszukiwać ludzi, mówiąc im, jak źle się czujesz. Ale pasji nie da się udawać. Chciałbym znów zobaczyć pasję w Williamsie - mówi David Coulthard, były kierowca F1 m.in. zespołu Williams.

Williams jest w trakcie jednego z najgorszych sezonów w swojej historii. Po 12 wyścigach zespół zajmuje 10., ostatnie, miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Jedyne punkty kierowcy Williamsa zdobyli w GP Azerbejdżanu - Lance Stroll był wtedy ósmy. Szans na szybką poprawę sytuacji raczej nie ma.

Sirotkin: Sauber znalazł się już poza zasięgiem Williamsa

David Coulthard obecnie pracuje jako ekspert od F1 w brytyjskiej telewizji Channel 4, a niegdyś ścigał się m.in. dla Williamsa (1994-95) i to za kierownicą auta tego zespołu wygrał swój pierwszy wyścig w Formule 1. Szkot nie szczędzi krytyki swojemu byłemu teamowi. Jest wręcz rozczarowany postawą Williamsa.

- Martwię się. Nie widzę w nich, żeby porażki ich bolały, jak to kiedyś było. Możesz oszukiwać ludzi, mówiąc im, jak źle się czujesz. Ale pasji nie da się udawać. Chciałbym znów zobaczyć pasję w Williamsie - mówi Coulthard.

- W padoku Williams jest lubiany i podziwiany za to, co osiągnął, ale świat pędzi i to się z czasem rozmyje. Mam nadzieję, że uda im się odbudować - dodał Szkot.

W F1 trwa obecnie wakacyjna przerwa. Kierowcy do ścigania wrócą 26 sierpnia. Kolejnym wyścigiem będzie Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps.

Sergio Perez nie wyklucza zmiany zespołu przed nadchodzącym sezonem

Więcej o: