Formuła 1. Villeneuve: Stroll powinien już teraz odejść z Williamsa

Jacques Villeneuve uważa, że Lance Stroll powinien opuścić zespół Williams jeszcze przed Grand Prix Belgii.

Ojciec Kanadyjczyka – Lawrence, przed kilkoma dniami został nowym właścicielem zespołu Force India, obecnie zajmującego szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Zrozumiałe, iż 59-latek będzie chciał ściągnąć do ekipy swojego syna, lecz otwartą kwestią pozostaje moment, w którym to nastąpi.

- Lance powinien dokończyć sezon w Force India – powiedział Jacques Villeneuve, mistrz świata z sezonu 1997 oraz rodak Strolla.

- Nie powinien czekać. Powinien poprowadzić ich bolid już w Belgii pod koniec miesiąca. W Formule 1 wszystko jest możliwe. Widzieliśmy to już w przeszłości. Zmiany kierowców w trakcie sezonu są wykonalne - dodał.

Zdaniem 47-latka, utrata wsparcia finansowego Lawrence'a Strolla oraz firmy Martini może oznaczać poważne kłopoty dla zespołu Williams. „Utrata nie tylko Lawrence'a, ale również głównego sponsora prawdopodobnie będzie ostatnim gwoździem do trumny. Zanotują bardzo dużą stratę z praw telewizyjnych, ponieważ w klasyfikacji są na samym końcu. Nawet kierowcy płacący za straty nie chcą tu lokować swoich środków”.

- Organizacja tam [w Force India] jest lepsza niż w Williamsie. Zatrzymali swój rozwój tylko dlatego, że nie mogli go udźwignąć. Lawrence zawsze powodował, że jego marki notowały wzrost. To jest jego siła. Nie mógł tego zrobić w Williamsie, ponieważ nie był właścicielem, ale jego wpływy w Force India będą większe. On im pomoże. Force India przypomina zespół wyścigowy, Williams już nie - zakończył.

Więcej o F1 znajdziecie TU.

F1. Szef Force India: Chcemy wprowadzić poprawki na Spa lub Monzy

F1. Helmut Marko: Max Verstappen nie ma wpływu na decyzję w sprawie kierowców Red Bull Racing

Więcej o: