F1. Cyril Abiteboul: Musieliśmy podpisać kontrakt z Danielem Ricciardo

Cyril Abiteboul stwierdził, że Renault musiało podpisać kontrakt z Danielem Ricciardo. Francuz przyznaje, że Renault nie chciało stracić szansy na pozyskanie topowego kierowcy.

Początkowo wiele wskazywało na to, że po utracie szans na przejście do Mercedesa lub Ferrari Ricciardo przedłuży kontrakt ze swoim obecnym pracodawcą – Red Bullem. W ubiegłym tygodniu Australijczyk zaskoczył fanów i dziennikarzy decydując się na podpisanie dwuletniej umowy z Renault.

Abiteboul wyjaśniał w rozmowie z RMC Sport, że wysokie miejsce na liście kandydatów Renault zajmował Esteban Ocon. „Nie wyszło” – przyznał otwarcie Francuz.

Lawrence Stroll przejął zespół Force India

Dyrektor zarządzający teamu z Enstone zaznaczył przy tym, że Ricciardo był w praktyce „jedyną i najlepszą opcją, zapewniającą 100-procentowego kierowcę Renault”.

Abiteboul podkreślił, że Mercedes był gotowy jedynie na wypożyczenie Ocona, a obecność na rynku kierowcy pokroju Ricciardo po prostu nie mogła zostać zlekceważona. „Nie mogliśmy sobie pozwolić na to, aby nie podpisać z nim kontraktu. Tylko raz na dwa lub trzy lata trafiają się takie okazje. Następnym razem pociąg z topowymi kierowcami może przejechać obok nas dopiero po sezonie 2021”.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl >>

Więcej o: