F1. Niki Lauda, były mistrz świata w poważnym stanie w szpitalu

Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata Formuły 1 znajduje się w poważnym stanie w szpitalu w Wiedniu. 69-letni Austriak przeszedł przeszczep płuc.

Lauda trafił do szpitala tydzień temu. Były kierowca F1 zachorował na jedną z odmian grypy, którą początkowo zlekceważył. Dopiero kiedy jego stan zdrowia się pogorszył, został przetransportowany na leczenie do Wiednia. Po kilku dniach okazało się, że musi przejść operację przeszczepu płuc. Ale na szczęścia operacja przeszła pomyślnie - donosi austriacka gazeta "Oesterreich".

Lauda największe sukcesy odnosił jako kierowca Ferrari. Dwukrotnie był najlepszym kierowcą sezonu (w 1975 i dwa lata później). Lauda nie miał sobie równych także jako reprezentant McLarena w 1984 roku.

Tragiczny wypadek

W 1976 roku Austriak uczestniczył w bardzo poważnym wypadku, a jego bolid zaczął płonąć. Kierowca został dotkliwie oparzony, a przy okazji znacząco uszkodził sobie płuca. Ku zdziwieniu kibiców wrócił na tor już po kilku tygodniach! W 2013 roku powstał film "Wyścig", który opowiada o tamtym wypadku, a także o jego rywalizacji z Jamesem Huntem.

Więcej o: