F1. Force India może ogłosić bankructwo przed GP Węgier. Zespół uratuje Lawrence Stroll? Co to oznacza dla Roberta Kubicy?

"Auto Motor und Sport" informuje, że zespół Force India jeszcze przed Grand Prix Węgier może trafić pod kontrolę administratora. Nasilają się również spekulacje, jakoby zespół mógł przejąć Lawrence Stroll, ojciec Lance'a, kierowcy Williamsa. Sytuacja w Force India może wpłynąć na przyszłość Roberta Kubicy w Formule 1.

Auto Motor und Sport informuje, że zespół Force India jeszcze przed Grand Prix Węgier może trafić pod kontrolę administratora.

Od kilku miesięcy spekuluje się, jakoby stajnia z Silverstone poszukiwała nowego właściciela. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się dwóch inwestorów ze Stanów Zjednoczonych, firmę BWT czy producenta napojów energetycznych Rich Energy.

Według ustaleń Auto Motor und Sport, w najbliższych dniach Force India ma ogłosić bankructwo, lecz jednocześnie dysponuje realnymi opcjami na pozostanie w stawce Formuły 1 z innym właścicielem. Od kilku dni z ekipą łączony jest Lance Stroll i niewykluczone, że na zakup ekipy zdecyduje się jego ojciec, a jednocześnie sponsor – Lawrence Stroll.

>>> Robert Kubica: Prowadzę pewne rozmowy, ale nie z Haasem

Od przyszłości indyjskiego zespołu mają być uzależnione ruchy na rynku kierowców i w sytuacji, gdyby jej nowym właścicielem stał się Stroll, posadę dla jego syna zwolniłby Esteban Ocon. Francuz ma dysponować wstępnym porozumieniem z Renault na sezon 2019, natomiast Sergio Perez ma być w trakcie rozmów z Haasem, choć 28-latek wciąż ma traktować Force India jako realną opcję. Warunkiem pozostania Meksykanina w zespole ma być jasna sytuacja odnośnie struktury właścicielskiej. Dalszy rozwój wydarzeń wokół Force India może wpłynąć także na losy Roberta Kubicy. Polak jest obecnie kierowcą rezerwowym i rozwojowym w Williamsie, ale jego celem na przyszły sezon jest posada kierowcy wyścigowego i większy ruch na rynku transferowym może być dla niego szansą na powrót za kierownicę na stałe. Nazwisko Kubicy pojawiło się już w plotkach odnośnie przenosin Strolla do Force India.

Auto Motor und Sport nie wyklucza jednak, że do roszad w składzie Force India dojdzie jeszcze przed zakończeniem letniej przerwy.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl >>

Zobacz także: Gwiazdy kontra wpadki komentatorów sportowych [PLAN GRY]