Formuła 1. Raikkonen: Polecenie zespołu było nieprecyzyjne

Ferrari na Hockenheim poprosiło Fina o przepuszczenie Sebastiana Vettela.

Kimi Raikkonen ujawnił, że oczekiwał od zespołu bezpośredniego polecenia przepuszczenia Sebastiana Vettela, ponieważ obrana forma przekazu była dla niego nieprecyzyjna.

Na 39 okrążeniu Grand Prix Niemiec ekipa Ferrari poprosiła Fina, by ten oddał prowadzenie partnerowi na świeższym ogumieniu oraz innej strategii. Mimo to Raikkonen oczekiwał bezpośredniego polecenia, chcąc uniknąć nieporozumień.

„Mamy jasne zasady, ale to nie było wystarczająco precyzyjne” – powiedział Kimi Raikkonen, który w przeciwieństwie do pozostałych kierowców z czołówki realizował strategię dwóch pit stopów. „Jechałem szybko i oczywiście był moment w wyścigu, kiedy postój nie był idealną sprawą. Po prostu to miało miejsce. Na koniec niewiele to zmieniło. To był szalony wyścig z opadami deszczu oraz śliskim torem w kilku miejscach. Miałem niewielki incydent, gdy jeden z dublowanych Sauberów przyblokował mnie, a Valtteri to wykorzystał. Nie był to łatwy wyścig. Jestem szczęśliwy z finiszu, ale też nieco rozczarowany. Szanuję jednak ten wynik i spróbujemy następnym razem”.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl >>

Więcej o: