F1. Flavio Briatore: Lewis Hamilton znajduje się w lepszej sytuacji od Sebastiana Vettela

Flavio Briatore nie sądzi, aby Ferrari zaczynało dysponować znaczącą przewagą nad Mercedesem. Zdaniem Włocha ostatnie problemy Srebrnych Strzał są wynikiem pecha.

Briatore, były szef ekip Benettona i Renault typuje na tegorocznego mistrza świata Lewisa Hamiltona. „Tylko ze względu na pech, jaki trapił Mercedesa w ostatnich dwóch wyścigach Ferrari dostało fory. Mają szansę na kolejny triumf w mistrzostwach, ale tylko w sytuacji, gdy Lewis będzie popełniał błędy”.

Zdaniem Włocha wraz z kolejnymi tygodniami Hamilton będzie umacniał swoją pozycję w tabeli. „Hamilton jest po prostu silniejszy od Vettela. Sebastian musi dużo mocniej walczyć, by utrzymywać kontrolę nad swoim bolidem. Lewis odnalazł swój rytm za kierownicą W09. To ułatwia mu prowadzenie”.

Według Briatore Ferrari powinno zdecydować się na odważne posunięcie i zatrudnić w miejsce Kimiego Raikkonena świetnie rokującego Charlesa Leclerca. „Odstawcie Kimiego na bok. Niech zastąpi go Leclerc. W przeciwnym razie nigdy nie zdobędziecie tytułu najlepszego konstruktorach. Jeśli podejmiecie ryzyko, to ponownie znajdziecie się w walce o mistrzowską koronę”.

Czytaj więcej o F1 na f1wm.pl >>