F1. Mercedes dokonał wymiany jednostki napędowej w bolidzie Bottasa

Mercedes dokonał wymiany jednostki napędowej w bolidzie Valtteriego Bottasa. Nowy silnik spalinowy, turbosprężarka, MGU-H i MGU-K są ostatnimi z regulaminowej puli Fina.

Inżynierowie niemieckiego zespołu potwierdzili, że przyczyną awarii do jakiej doszło w bolidzie Fina podczas wyścigu o GP Austrii był wyciek z układu hydraulicznego. Istnieją jednak obawy, że w wyniku usterki uszkodzone mogły zostać także elementy zespołu napędowego.

Podobny niepokój dotyczył również jednostki znajdującej się w bolidzie Lewisa Hamiltona, który odpadł z wyścigu po spadku ciśnienia w układzie paliwowym. Analiza przeprowadzona przez zespół potwierdziła jednak, że silnik nie został uszkodzony.

Bottas otrzymał niemal pełną nową jednostkę napędową, w skład której wchodzą silnik spalinowy, turbosprężarka, MGU-H i MGU-K. Każdy z tych elementów jest ostatnim znajdującym się w regulaminowej puli Fina. W przypadku gdy ten będzie musiał przed końcem sezonu skorzystać z nowych części składowych zostaną na niego nałożone kary cofnięcia na starcie.

Po dokładnej kontroli w Brixworth jednostka używana przez Bottasa we Francji i Austrii będzie mogła zostać wykorzystana podczas piątkowych zajęć na Hockenheimringu. Jeśli nie dojdzie w niej do kolejnych awarii będzie mogła ona powrócić do zapasowej puli Fina na kolejne wyścigi.

Rzecznik Mercedesa potwierdził:„ Kierujemy się ostrożnością. Jednostka napędowa numer dwa została wystawiona na działanie wysokich temperatur. Korzystanie z niej tutaj mogłoby pociągać za sobą pewne ryzyko. Valtteri korzysta więc tutaj z nowych elementów. Na Hockenheim ponownie użyjemy PU2, aby dokonać dokładnej oceny”.

Więcej o Formule 1 w serwisie f1wm.pl

>>> Ricciardo coraz bliżej przedłużenia kontraktu z Red Bullem

>>> Lauda: Mercedes próbował podpisać kontrakt z Verstappenem

>>> Hamilton z najlepszym czasem w 1. treningu na Silverstone