F1. Lauda: Mercedes próbował podpisać kontrakt z Verstappenem

Niki Lauda ujawnił, że Mercedes próbował podpisać kontrakt z Maxem Verstappenem. Do rozmów stajni z Brackley z Holendrem miało dojść latem ubiegłego roku.

Wysiłki teamu Srebrnych Strzał nie przyniosły efektu. Verstappen podjął decyzję o kontynuowaniu kariery w Red Bullu. Lauda stwierdził, że stało się tak tylko dlatego, że „Helmut Marko był szybszy”.

„Tak, naprawdę rozmawialiśmy z Verstappenem. W lecie ubiegłego roku prowadziliśmy rozmowy z Maxem i jego ojcem. Hamilton jest najlepszym kierowcą, ale potrzebuje partnera z zespołu, który będzie wywierał na nim presję. Wtedy Lewis może naprawdę pokazać, jakie są jego pełne możliwości. Potrzebuje kogoś, kto będzie na niego naciskał, aby poprawiał się na torze” – wyjaśniał dyrektor niewykonawczy teamu Mercedesa w telewizji ORF.

Gdy Mercedes stracił szansę na przejęcie Verstappena podjął decyzję o przedłużeniu umowy z Valtterim Bottasem. Oczekuje się, że Fin podpisze wkrótce nowy kontrakt z niemieckim zespołem na sezony 2019 i 2020. Dwuletnią umowę ma także wkrótce parafować Lewis Hamilton.

Więcej o Formule 1 w serwisie f1wm.pl

>>> Hamilton z najlepszym czasem w 1. treningu na Silverstone

>>> Ricciardo coraz bliżej przedłużenia kontraktu z Red Bullem

>>> Mercedes dokonał wymiany jednostki napędowej w bolidzie Bottasa