Lewis Hamilton: To Ferrari dysponuje obecnie najlepszym silnikiem F1

Ferrari może obecnie dysponować najlepszym silnikiem Formuły 1 - uważa Lewis Hamilton, kierowca Mercedesa. W podobnym tonie wypowiadają się Christian Horner i Helmut Marko z Red Bulla.

Od początku hybrydowej ery wyznacznikiem dla producentów jednostek napędowych były innowacje wprowadzane przez Mercedesa. Od kilku miesięcy układ sił ulega jednak dużym zmianom, a coraz więcej osób zaangażowanych w sport uważa, iż niemiecki koncern stracił palmę pierwszeństwa.

Kierujący projektem Red Bulla w Formule 1 Christian Horner komentuje: Ferrari ma świetny silnik. „Prawdopodobnie dysponujemy najlepszym bolidem spośród trzech czołowych zespołów, ale nie mogliśmy ich wyprzedzić. Mają w zanadrzu wyższą moc”.

W podobnym tonie wypowiada się konsultant Red Bulla – Helmut Marko: „Nie trzeba przyglądać się zbyt mocno, by zobaczyć, jak imponującą moc zapewnia ich silnik”.

Nawet urzędujący mistrz świata – Lewis Hamilton, sugeruje, że Ferrari udało się prześcignąć Mercedesa w rozwoju jednostki napędowej. „Pod tym względem są przed nami. To nie ulega wątpliwości”.

Szef Saubera – Fred Vasseur podkreśla, że doskonałe wyniki osiągane przez jego zespół są w dużej mierze wynikiem doskonałych osiągów tegorocznego silnika Ferrari. „Korzystanie z aktualnej wersji jednostki napędowej Ferrari stanowi dla nas olbrzymią różnicę. Krok po korku poprawiamy nasze nadwozie, ale nie mamy żadnych złudzeń, jak bardzo pomaga nam tegoroczny silnik”.

Więcej o F1 czytaj na f1wm.pl >>

Wiemy, kiedy odbędzie się GP Australii 2018

Force India ogłosi upadłość jeszcze przed końcem sezonu?

Więcej o: