Formuła 1. Lewis Hamilton: Nie możemy pozwolić sobie na kolejne błędy taktyczne

Brytyjczyk przyznał, że GP Austrii było dla niego najgorszym weekendem od długiego czasu.

Lewis Hamilton wezwał Mercedesa do stworzenia niezawodnego systemu opracowywania strategii i reagowania na nagłe zmiany w akcji na torze.

Kierowca Mercedesa zmierzał po zwycięstwo w Grand Prix Austrii, gdy Mercedes popełnił błąd i nie ściągnął go na postój w trakcie wirtualnej neutralizacji zarządzonej po odpadnięciu Valtteriego Bottasa.

Po wymianie opon Brytyjczyk wrócił do walki na czwartym miejscu. Ostatecznie czterokrotny mistrz świata nie dojechał do mety ze względu na usterkę techniczną do jakiej doszło pod koniec wyścigu.

„Bolid był szybki przez cały weekend. Byliśmy najszybszym zespołem. Dwie różne usterki w obu samochodach – rzadko ma się do czynienia z tego typu sytuacją. Nie możemy tracić punktów. Musimy znaleźć "kuloodporną" metodę opracowywania strategii, bo nawet gdyby nie doszło do awarii, to i tak przegralibyśmy wyścig przez taktykę. Mogliśmy odnieść łatwe zwycięstwo. Mieliśmy komfortową przewagę”.

„Na pewno nad tym popracujemy. Postaramy się wygrać kolejne Grand Prix. Teraz wszyscy czujemy przygnębienie. Przez wiele lat prezentowaliśmy wspaniały poziom niezawodności. To boli. Jesteśmy jednak profesjonalistami, więc musimy to zaakceptować i dążyć do poprawy. To zdecydowanie najgorszy weekend od bardzo długiego czasu. Mam jednak absolutną pewność, że mój zespół wróci na szczyt”.

Więcej o Formule 1 w serwisie f1wm.pl

>> Lance Stroll: Nie spodziewam się zbyt dużych postępów na Silverstone

>> Force India może ogłosić upadłość jeszcze przed końcem sezonu 2018

>> Max Verstappen: Po treningach nie mogliśmy spodziewać się takiego wyniku

>> Mercedes: Usterki w bolidach nie były związane z pracą silnika

Więcej o: