F1. Lance Stroll pierwszą ofiarą "ściany mistrzów" przed GP Kanady, Siergiej Sirotkin też wypadł z toru

Max Verstappen miał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed GP Kanady, czyli siódmym wyścigiem F1 w sezonie. W Williamsie wciąż bez optymizmu. Lance Stroll uderzył w "ścianę mistrzów", Siergiej Sirotkin też obił bandę.

 „Ściana mistrzów” to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów nie tylko toru pod Montrealem, ale i całego sezonu F1. To betonowy mur na wyjściu z szykany przed prostą startową. W 1999 roku swoją jazdę zakończyli na niej Michael Schumacher, Damon Hill i Jacques Villeneuve. Inne ofiary? Jenson Button, Sebastian Vettel, Juan Pablo Montoya, Nico Rosberg. W 2018 roku podczas pierwszego piątkowego treningu do tego zacnego grona dołączył Lance Stroll.

Kanadyjski kierowca Williamsa podczas piątkowego treningu narzekał na problemy z tylną osią. Było widać na nagraniach, jakie problemy ma z utrzymaniem auta w zakrętach. I właśnie przed wyjazdem na prostą startową stracił panowanie nad tyłem i uderzył prawym tylnym kołem w „ścianę mistrzów”. Felgi na szczęście nie urwał, ale powietrze z opony zeszło. Stroll doprowadził auto do serwisu, po drodze gubiąc fragmenty elementów aerodynamicznych i zawieszenia.

Drobny wypadek przydarzył się też jego koledze z Williamsa Siergiejowi Sirotkinowi. Jego obróciło w drugim sektorze, przy dość sporej prędkości, tyłem uderzył w bandę, ale auto na szczęście bardzo się nie zniszczyło.

Dla kierowców Williamsa trening nie był udany także pod względem czasów, ale na lepsze wyniki zespołu trzeba jeszcze poczekać. Wdrażanie planu naprawczego ponoć wciąż trwa. Dla tego nie dziwi, że kierowcy notowali czasy pod koniec drugiej dziesiątki. Sirotkin był 17. z czasem 1:15.768. Stroll miał 18. wynik sesji z czasem 1:16.259. Obu od najszybszych podczas pierwszego treningu kierowców Red Bulla, Ferrari i Mercedesa dzieliła przepaść.

Najlepszy czas wykręcił Max Verstappen - 1:13.302. Ledwie 0,088 sekundy wolniejszy od niego był Lewis Hamilton (Mercedes), a w czterech dziesiątych sekundy straty do Holendra zmieścili się jeszcze Daniel Ricciardo (Red Bull), Sebastian Vettel (Ferrari), Valtteri Bottas (Mercedes) oraz Kimi Raikkonen (Ferrari).

Drugi piątkowy trening rozpocznie się o godz. 20. W sobotę o godz. 17 trening, a o godz. 20 kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godz. 20.10.