GP Hiszpanii. Zespo造 wybra造 opony. Agresywna strategia Williamsa

Pirelli poda這, jakie mieszanki opon na majowe GP Hiszpanii wybra造 poszczeg鏊ne zespo造. W oczy rzuca si strategia Williamsa - najbardziej agresywna z ca貫j stawki.

Pirelli na GP Hiszpanii udostępnia zespołom mieszanki: pośrednią (biały kolor), miękką (żółty) i supermiękką (czerwony). Niemal wszystkie zespoły zdecydowały się na wybranie od pięciu (Mercedes) do ośmiu (Renault) kompletów opon z tej najmiększej mieszanki. Williams poszedł krok dalej. Lance Stroll będzie mógł skorzystać z dziewięciu kompletów supermiękkich, a Siergiej Sirotkin z dziesięciu.

Obaj kierowcy Williamsa będą mieli też do dyspozycji po jednym komplecie opon z żółtym paskiem. Stroll będzie miał trzy komplety opon pośrednich, a Sirotkin tylko dwa.

Warto pamiętać o tym, że w pierwszym piątkowym treningu miejsce Sirotkina w aucie Williamsa zajmie Robert Kubica. To z jego przydziału oponowego będzie korzystał Polak. Co może sugerować, że jego praca będzie koncentrowała się na przejazdach na oponach z najmiększej mieszanki. Taki wybór zespołu może też wskazywać na to, z czym Williams może mieć największe problemy.

Spośród trzech czołowych zespołów Mercedes zdecydował się na najbardziej zachowawczą taktykę, Red Bull nieco agresywniejszą, a Ferrari wybrało najwięcej opon z najmiększej mieszanki.

GP Hiszapnii na torze Catalunya odbędzie się 13 maja. Robert Kubica ma jeździć w pierwszym piątkowym treningu 11 maja od godz. 11.

Wi璚ej o: